Szkoła z klasą Strona główna
  Najważniejsze informacje o wydarzeniach i osiągnięciach sportowych uczniów SP3

              Informacje o wcześniejszych wydarzeniach i sukcesach sportowych w SP nr 3 szukaj w dziale Historia szkoły
Rok szkolny 2017/2018

Amelka Pawlak z klasy IV d Mistrzynią Polski!


Uczennica klasy IV d - Amelia Pawlak w ubiegły weekend (24,25 lutego 2018 r), wzięła udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Młodzieżowego Żuławy Dance Project w Elblągu. Zawody, na których pojawili się młodzieżowi tancerze i tancerki z całego kraju okazały się bardzo szczęśliwe dla naszej uczennicy. Amelka, jako reprezentantka chojnickiej Akademii Tańca Piętro Wyżej, w tańcu współczesnym do lat 9 została Mistrzynią Polski.

Brawo!!! Wielkie gratulacje dla naszej mistrzyni J
           

Amelkę  w  tańcu mieliśmy okazję podziwiać podczas tegorocznych mikołajek. Już wtedy zachwyciła nas  swymi gimnastyczno - tanecznymi umiejętnościami!

 Mikołajkowy taniec Amelki - tutaj „Trójka" druga w pływaniu drużynowym


Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 3 zajęła drugie miejsce w Igrzyskach Dzieci w pływaniu drużynowym szkół podstawowych. W rywalizacji chłopców, nasza reprezentacja również uplasowała się na drugim miejscu.

Igrzyska Dzieci w pływaniu drużynowym rozegrane zostały zgodnie z terminarzem Szkolnego Związku Sportowego. Zawody, w chojnickim Parku Wodnym, zorganizował Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 3. Drużyny dziewcząt jak i chłopców, rywalizowały w sztafecie 8 x 25 m stylem dowolnym, oraz w biegach indywidualnych. W sztafecie, wystartowało 8 zawodników, po 2 uczniów urodzonych w roczniku: 2008, 2007, 2006 i 2005. Następnie każdy z zawodników, rywalizował w jednym biegu indywidualnym na dystansie 25 m. Do wyboru miał styl, w którym płynął: dowolny, klasyczny, grzbietowy i motylkowy.

Puchar Dyrektora ZSP 3 w rywalizacji dziewcząt trafił do rąk pływaczek ze Szkoły Podstawowej nr 5, które łącznie w rywalizacji drużynowej zdobyły 166 punktów. Drugie miejsce z 144 punktami wywalczyły dziewczęta z chojnickiej „Trójki". Rywalizację chłopców również wygrała Szkoła Podstawowa nr 5, zdobywając łącznie 165 punktów. Drugie miejsce przypadło gospodarzom, czyli reprezentacji SP 3, zdobywcy 150 punktów.

 

W reprezentacji naszej szkoły popłynęli: Amelka Pawlak, Amelka Kroplewska - Hatta, Wiktoria Goss, Nikola Gemba, Roksana Skwierawska, Maksymilian Nowak, Oskar Pawlak, Konrad Goss, Bartek Wiśniewski (wszyscy z klasy IV d), Kewin Koliszewski (III f), Natasza Miszczuk (IV a), Karolina Kiedrowska, Konrad Skorupski, Kinga Janicka (wszyscy z klasy V b), Gracjan Olkowski (V c), Mateusz Meyer (VII d). Opiekunem jest pani Joanna Jaster.

                        

o Igrzyskach na portalu Chojnice.com

Trójka najlepsza w rękę


Nie byli zbyt gościnni uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, którzy na własnym parkiecie zwyciężyli w miejskich Igrzyskach Dzieci w piłkę ręczną. Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców wywalczyła awans do finału powiatowego.

Do rywalizacji w zawodach piłki ręcznej przystąpiły reprezentacje chojnickich szkół podstawowych. W igrzyskach dziewcząt odbył się jeden pojedynek. Gospodynie, czyli reprezentacja chojnickiej „Trójki" pewnie pokonała Szkołę Podstawową nr 7.

W rozgrywkach chłopców najlepsi również okazali się piłkarze ręczni z „Trójki", pokonując ekipy: z „Siódemki" i „Jedynki". Drugie miejsce przypadło reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1, a na trzeciej pozycji uplasowali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Drużyna dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3 reprezentować będzie miasto Chojnice podczas finału powiatowego.

Opiekunem drużyny dziewcząt jest pani Agnieszka Wróblewska, a drużyną chłopców kieruje pan Wojciech Przytarski.W Trójce grali w ręczną, wrzesień/grudzień 2017 r.


Reprezentacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach wzięła udział w Festynie Sportowym w Baninie. Start w zawodach, 26-osobowej grupy z „Trójki", był podsumowaniem ich udziału w Ogólnopolskim Programie „Gramy w ręczną."

Do Ogólnopolskiego Programu „Gramy w ręczną" przystąpiło 160 szkół z 16 województwa.  Na Pomorzu program objął 12 szkół podstawowych, w tym chojnicką „Trójkę". Uczniowie klas IV przez 4 miesiące uczestniczyli w zajęciach, mających na celu zapoznanie najmłodszych z piłką ręczną. W zajęciach pozalekcyjnych uczestniczyło blisko 30 dzieci klas IV, które otrzymały koszulki „Gramy w ręczną." Natomiast do szkoły trafił sprzęt sportowy tj. przenośne małe bramki oraz piłki do piłki ręcznej.

Festiwal sportowy na zakończenie

Podsumowaniem udziału uczniów SP 3 w programie, był udział w Festynie Sportowym, zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Baninie. W zabawach udział wzięło ponad 100 dzieci. Oprócz naszych reprezentantów, w Baninie stawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 56 z Gdańska, Szkoły Podstawowej nr 47 z Gdyni, Szkoły Podstawowej nr 8 z Sopotu oraz gospodarze imprezy- uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Banina.

Bransoletki w nagrodę

Na hali, uczniowie brali udział w zadaniach sportowych na poszczególnych stacjach, za wykonanie, których zbierali cukierki dla swoich drużyn. Można było sprawdzić celność rzutów, zwinność, skoczność, a nawet prędkość rzucanej piłki. Na 1/3 hali natomiast odbywały się mecze mini piłki ręcznej. Nie wynik był najważniejszy. Liczyła się przede wszystkim zabawa zgodnie z zasadą fair play. Na zakończenie zawodów wszystkie dzieci otrzymały handballowe bransoletki i czekolady. fotoreportaż

tekst i fot. jj

      

 
  MISTRZOSTWA  W PŁYWANIU O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA CHOJNICE `2017

Aleksandra Mindak z Pucharem Burmistrza

W dniu 21 listopada 2017 roku przeprowadzone zostały zawody dla dzieci i młodzieży w rocznikach od 2005 do 2001. Zawodnicy i zawodniczki byli podzielenie na trzy grupy startowe.
W grupie najmłodszej 2005-2004 nie do pokonania była zdobywczyni trofeum burmistrza Aleksandra Mindak w stylu dowolnym 30;22sek i klasycznym 40;43sek.
Wśród chłopców rywalizacja
była bardzo zacięta. Mateuszowi Meyerowi zabrakło do medalu zaledwie 23 setnych sekundy i ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu.
Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy.


Oskar i Maksymilian naszymi reprezentantami na Międzyszkolnynych Zawodach Tenisa w Szczecinku (26 września 2017 r.)

Jak na walecznych tenisistów przystało z zawodów wrócili z laurami - Oskar Pawlak w swojej grupie wiekowej był pierwszy, Maksymilian Nowak uplasował się na piątym miejscu!

 
  Oskar i Maksymilian z lauram! (fot. organizatorzy)
Gratulujemy!
relacja portalu Chojnice.com

 
created & hosted by intensys.pl