Szkoła z klasą Strona główna
  Najważniejsze informacje o wydarzeniach i osiągnięciach sportowych uczniów SP3

              Informacje o wcześniejszych wydarzeniach i sukcesach sportowych w SP nr 3 szukaj w dziale Historia szkoły
Rok szkolny 2017/2018

W Trójce grali w ręczną, wrzesień/grudzień 2017 r.


Reprezentacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach wzięła udział w Festynie Sportowym w Baninie. Start w zawodach, 26-osobowej grupy z „Trójki", był podsumowaniem ich udziału w Ogólnopolskim Programie „Gramy w ręczną."

Do Ogólnopolskiego Programu „Gramy w ręczną" przystąpiło 160 szkół z 16 województwa.  Na Pomorzu program objął 12 szkół podstawowych, w tym chojnicką „Trójkę". Uczniowie klas IV przez 4 miesiące uczestniczyli w zajęciach, mających na celu zapoznanie najmłodszych z piłką ręczną. W zajęciach pozalekcyjnych uczestniczyło blisko 30 dzieci klas IV, które otrzymały koszulki „Gramy w ręczną." Natomiast do szkoły trafił sprzęt sportowy tj. przenośne małe bramki oraz piłki do piłki ręcznej.

Festiwal sportowy na zakończenie

Podsumowaniem udziału uczniów SP 3 w programie, był udział w Festynie Sportowym, zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Baninie. W zabawach udział wzięło ponad 100 dzieci. Oprócz naszych reprezentantów, w Baninie stawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 56 z Gdańska, Szkoły Podstawowej nr 47 z Gdyni, Szkoły Podstawowej nr 8 z Sopotu oraz gospodarze imprezy- uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Banina.

Bransoletki w nagrodę

Na hali, uczniowie brali udział w zadaniach sportowych na poszczególnych stacjach, za wykonanie, których zbierali cukierki dla swoich drużyn. Można było sprawdzić celność rzutów, zwinność, skoczność, a nawet prędkość rzucanej piłki. Na 1/3 hali natomiast odbywały się mecze mini piłki ręcznej. Nie wynik był najważniejszy. Liczyła się przede wszystkim zabawa zgodnie z zasadą fair play. Na zakończenie zawodów wszystkie dzieci otrzymały handballowe bransoletki i czekolady. fotoreportaż

tekst i fot. jj

      

 
  MISTRZOSTWA  W PŁYWANIU O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA CHOJNICE `2017

Aleksandra Mindak z Pucharem Burmistrza

W dniu 21 listopada 2017 roku przeprowadzone zostały zawody dla dzieci i młodzieży w rocznikach od 2005 do 2001. Zawodnicy i zawodniczki byli podzielenie na trzy grupy startowe.
W grupie najmłodszej 2005-2004 nie do pokonania była zdobywczyni trofeum burmistrza Aleksandra Mindak w stylu dowolnym 30;22sek i klasycznym 40;43sek.
Wśród chłopców rywalizacja
była bardzo zacięta. Mateuszowi Meyerowi zabrakło do medalu zaledwie 23 setnych sekundy i ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu.
Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy.


Oskar i Maksymilian naszymi reprezentantami na Międzyszkolnynych Zawodach Tenisa w Szczecinku (26 września 2017 r.)

Jak na walecznych tenisistów przystało z zawodów wrócili z laurami - Oskar Pawlak w swojej grupie wiekowej był pierwszy, Maksymilian Nowak uplasował się na piątym miejscu!

 
  Oskar i Maksymilian z lauram! (fot. organizatorzy)
Gratulujemy!
relacja portalu Chojnice.com

 
created & hosted by intensys.pl