Szkoła z klasą Strona główna
  Najważniejsze informacje o wydarzeniach i osiągnięciach sportowych uczniów SP3

              Informacje o wcześniejszych wydarzeniach i sukcesach sportowych w SP nr 3 szukaj w dziale Historia szkoły
Rok szkolny 2016/2017

  XV Mistrzostwa Chojnic w Pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta 


8.06.2017 odbyły się Mistrzostwa Chojnic o Puchar Burmistrza Miasta Chojnice w Pływaniu Dzieci i Młodzieży.

 

Nasza uczennica Amelia Stanisławska najmłodszą złotą medalistką na dystansie 25 metrów w stylu grzbietowym. Podium w kategorii dziewcząt w roczniku 2008 w stylu dowolnym zostało zajęte przez pływaczki naszej szkoły.  

 

W tym roku konkurencja małych pływaków okazała się liczna. Wśród licznej grupy pływaków (około 100 uczestników) nasi mali reprezentanci zdobyli 6 medali na dystansach 25m i 50 m w stylu dowolnym (kraul) oraz stylu grzbietowym. W szczególności roczniki 2007 dziewcząt i chłopców okazały się dystansami najbardziej obleganymi.

Najlepsze rezultaty osiągnęli: Amelia Stanisławska zajmując I miejsce na dystansie 25 metrów w stylu grzbietowym z klasy sportowej 2f w roczniku 2009, Matylda Rodziewicz zajmując I lokatę na dystansie 50 metrów w stylu dowolnym, Zofia Górna  II miejsce w tej samej konkurencji, obie z klasy 3a oraz trzecie miejsce na podium należało do Roksany Skwierawskiej  z klasy sportowej 3 d, która zdobyła dwa medale: srebrny i brązowy na dystansie 50 metrów w stylu grzbietowym i dowolnym w roczniku 2008. Naszą medalistką została również Nikola Gemba z klasy 3d, która zdobyła złoty medal na dystansie 50 metrowym w stylu grzbiet w rocznikach 2008.

 

Naszym wszystkim dzielnym pływakom gratulujemy!
wyniki mistrzostw --- relacja portalu Chojnice.com --- fotoreportaż



  Aleksandra Mindak brązową medalistką Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt.

Sztafeta pływacka dziewcząt z SP3 ósma w województwie!

 

W poniedziałek, 27.02. 2017 roku odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców. Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach po awansie z trzeciego miejsca w półfinale wojewódzkim walczyły w Pruszczu Gdańskim o tytuł najszybszej sztafety województwa.

 Drużyna dziewcząt zmierzyła się z najlepszymi zespołami szkół podstawowych z Pomorza. Finał był popisem uczennic sportowych szkół pływackich. Startowały ekipy z Gdańska, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego, Kwidzyna, Rumii, Lęborka, Starogardu Gdańskiego. Drużyny składały się z ośmiu zawodniczek po dwie z rocznika 2007, 2006, 2005, 2004. Zadaniem pływaczek było pokonanie 25 m w stylu dowolnym.

 

W tym roku Szkolny Związek Sportowy powrócił do rozgrywek indywidualnych, mających wpływ na końcową klasyfikację ogólną.  Dzieci z klas III i  IV pływały 25 metrów w stylu do wyboru, dowolnym, klasycznym i grzbietowym, natomiast sportowcy klas V i VI  25 metrów w stylu motylkowym, klasycznym , grzbietowym i dowolnym.

Reprezentantki klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach: Alina Miszczuk oraz Aleksandra Mindak wykorzystując swoje doświadczenie startowe oraz przygotowanie techniczne wywalczyły kolejno piąte i trzecie miejsce w województwie. Aleksandra Mindak na 25 metrów zdobyła brązowy medal w stylu klasycznym!


Nasza Brązowa medalistka - Ola Mindak

Wysoka lokata indywidualnych wyścigów nie pomogła w podwyższeniu klasyfikacji końcowej. Już sam awans do finału i udział w nich był dla naszych uczennic sporym sukcesem.  Każda z dziewcząt wykorzystała w 100% swoje umiejętności i zdolności pływackie.  Walczyły z zaangażowaniem , reprezentując szkołę i miasto Chojnice wśród najlepszych pływaczek w województwie. Dziewczęta z klas sportowych SP3 ostatecznie uplasowały się na ósmym miejscu, pokonując 200 metrów z czasem 2;58.64.

Drużynę reprezentowały: Wiktoria Goss, Kinga Janicka, Anna Gierszewska, Nicola Szreder, Wiktoria Pawlak, Nikola Nielek, Alina Miszczuk oraz Aleksandra Mindak.

Serdecznie gratulujemy!

 Opiekunem  drużyny jest pani Agnieszka Wróblewska. relacja chojnice.com

  Uczniowie SP nr 3 reprezentantami półfinału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym, dziewczęta wywalczyły awans do finału wojewódzkiego!
  W poniedziałek, 13.02.2017 roku pływacy z SP nr 3 startowali w rozgrywkach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Pruszczu Gdańskim.

Do zawodów przystąpiły zespoły z Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego, Kościerzyny i Bytowa. Każda drużyna składała się z ośmiu zawodników dziewcząt bądź chłopców po dwoje z każdego rocznika: 2007 - 2004 z klas III - VI.

Zadaniem zawodników było przepłynięcie 25 metrów w stylu dowolnym w sztafecie. Do klasyfikacji końcowej wliczono wyniki w wyścigach indywidualnych, rozgrywane na 25 metrów w stylach: dowolonym, klasycznym, do wyboru, grzbietowym - dla klas III - IV oraz w stylu motylkowym, klasycznym, grzbietowym, dowolnym w klasach V - VI.

Najmłodsi reprezentanci: Bartek Wiśniewski i Kondrad Goss wyprowadzili drużynę chłopców na prowadzenie, jednakże utrzymanie wysokiego miejsca okazało się ogromnym wyzwaniem i ostatecznie nasi dzielni reprezentanci uplasowali się na V miejscu.

Drużynę chłopców reprezentowali: Konrad Goss, Bartek Wiśniewski, Błażej Wahl, Gracjan Olkowski, Mateusz Meyer, Fabian Kozek, Jakub Hulek, Mateusz Orłowski.

Końcowa klasyfikacja chłopców:

I miejsce - PSP nr 1 Starogard Gdański 

II miejsce - SP nr 3 Pruszcz Gdański 

III miejsce - SP nr 3 Kościerzyna 

IV miejsce - SP nr 2 Bytów 

V miejsce - SP nr 3 Chojnice

Opiekun drużyny : Milena Szymańska.

Świetne rezultaty najstarszych koleżanek w startach indywidualnych: Aliny Miszczuk (II miejsce w serii) i Aleksandry Mindak (I miejsce w serii) oraz waleczność pozostałych dziewcząt z zespołu pozwoliły na uzyskanie wysokiej punktacji drużynowej i uczennice wywalczyły awans do finału wojewódzkiego zajmując trzecie miejsce.

Drużynę dziewcząt reprezentowały: Wiktoria Goss, Nicola Szreder, Anna Gierszewska, Kinga Janicka, Julia Kobus, Julia Kaczmarek, Alina Miszczuk, Aleksandra Mindak.

Klasyfikacja końcowa po rozegranych sztafetach i pływaniu indywidualnym:

I miejsce - PSP nr 1 Starogard Gdański

I miejsce - SP nr 3 Pruszcz Gdański

III miejsce - SP nr 3 Chojnice

IV miejsce - SP nr 1 Bytów

Opiekun drużyny: Agnieszka Wróblewska
Wszystkim pływakom gratulujemy sportowej waleczności!
fotoreportaż

 

  Sztafety pływackie o Kryształowe Statuetki Kolejarzy w Roku Kolei w Chojnicach

  W poniedziałek, 20.02.2017 roku  w Parku Wodnym w Chojnicach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym. Uczniowie szkół podstawowych walczyli o Kryształowe Statuetki Kolejarzy ufundowane młodym pływakom w Jubileuszowym Roku Kolei w Chojnicach.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 7. Drużyny składały się z ośmiu zawodników, po dwóch z rocznika 2007, 2006, 2005, 2004. Każdy z uczestników miał do przepłynięcia 25 metrów stylem dowolnym.

Zawody odbyły się zgodnie z organizacją zawodów Szkolnego Związku Sportowego. W tym roku SZS wzbogacił starty drużynowe o rywalizację indywidualną. Oprócz sztafety uczniowie pływali swoim koronnym stylem na dystansie 25 metrów.

Rywalizację zespołową dziewcząt wygrały pływaczki ze Szkoły Podstawowej nr 3. Zwyciężczynie  przepłynęły 200 metrów stylem dowolnym w czasie 3:09,42, w składzie: Wiktoria Goss, Kinga Janicka, Anna Gierszewska, Nicola Szreder, Julia Kobus, Julia Kaczmarek, Alina Miszczuk, Aleksandra Mindak. Z czasem 3:16,50 uplasowały sie pływaczki Szkoły Podstawowej nr 7.

W rywalizacji chłopców kryształową statuetkę zdobyli pływacy Trójki w składzie: Bartek Wiśniewski, Konrad Goss, Oliwier Knitter, Błażej Wahl, Fabian Kozek, Mateusz Meyer, Mateusz Orłowski, Artur Motylewski , uzyskując rezultat 3:00,65.

W wyścigach indywidualnych wystartowali uczniowie klas:

III - IV w czterech seriach w stylu: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz stylu do wyboru, natomiast w rywalizacji uczniów starszych, startowali pływacy klas V - VI w stylu: motylkowym, dowolnym, grzbietowym, klasycznym.

W pływaniu indywidualnym na dystansie 25 metrów najlepsze rezultaty uzyskali:

W stylu dowolnym:

Klasy III - IV

I miejsce - Bartek Wiśniewski (SP3), 22;11

Klasy IV - VI

I miejsce -  Mateusz Meyer (SP3), 18;35

W stylu klasycznym:

Klasy III - IV

I miejsce - Wiktoria Richert (SP7), 31;90

Klasy V - VI

I miejsce - Artur Motylewski(SP3), 25;11

W stylu grzbietowym

Klasy III - IV

I miejsce - Anastazja Chlasta (SP7), 24;61

Klasy V - VI

I miejsce - Aleksandra Mindak(SP3), 18;90

W stylu motylkowym:

Klasy V - VI

I miejsce - Alina Miszczuk (SP3), 19;53

Trofea pływackie - Kryształowe statuetki przyznawane w Roku Kolei w Chojnicach wzbogaciły dorobek pływaków SP3 w kategorii drużynowej dziewcząt i chłopców. fotoreportaż

 
                              Drużyny SP3 z trofeami


Mini piłka ręczna w grze

10 lutego 2017 roku w szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Gotowością do gry wykazały się zespoły dziewcząt i chłopców gospodarzy igrzysk oraz drużyny dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół nr 7 w Chojnicach i to one powalczyły na parkiecie sali gimnastycznej o meczowe punkty. Żadnej z czterech drużyn nie zabrakło woli świetnej, a co ważne fair play walki! Dziewczęta z SP3 wywalczyły zwycięstwo uzyskując rezultat 10 : 6, natomiast chłopcy z SP3 uzyskali przewagę z rywalami kończąc rozgrywki z wynikiem 11 : 4.

Najlepszymi zawodnikami meczu okazała się Aleksandra Mindak z klasy 6 d SP3, która zdobyła 6 bramek dla swojego zespołu, natomiast Jakub Hulek z tej samej klasy uzyskał aż 8 bramek.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach będą reprezentować miasto na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czersku.


drużyny SP3, zdobywcy największej liczby bramek - Ola Mindak i Jakub Hulek


    Aleksandra Mindak najlepszą pływaczką w kategorii dziewcząt klas V - VI.

 

Dnia 16.12.2016 r. w Parku Wodnym w Chojnicach odbyły się zimowe zawody pływackie o mistrzostwo Chojnic.

Ze zmniejszoną frekwencją przystąpiło do startów 28 zawodników. Dzieci startowały w konkurecji 50 m w stylu dowolnym oraz klasycznym dziewcząt i chłopców.

Uczennice klasy sportowej z naszej szkoły zdominowały podium w stylu klasycznym.

Wygrała Aleksandra Mindak z czasem 43;62 , druga była Alinka Mindak 46;00sek i trzecia Julia Wirkus 48;27sek.

W stylu dowolnym na 50 metrów najlepsza okazała się Aleksandra Mindak z czasem 32;86sek, natomiast drugie miejsce na podium zajeła Alina Miszczuk 35;00sek.

Dwa zwycięstwa Aleksandry Mindak spowodowały, iż otrzymała Puchar z rąk burmistrza Edwarda Pietrzyka za najlepsze wyniki całej grupy uczestników ze szkół podstawowych pokonując nawet chłopców.

W kategorii chłopców to Artur Motylewski osiągnął mistrzostwo w stylu klasycznym z czasem 35;42 i dowolnym z czasem  48;63sek. Drugie miejsce w klasyku na podium należało  do naszego ucznia klasy VI d - Kacpra Piaskowskiego z czasem 52;11sek.

      

          Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy.
relacja portalu Chojnice.com---


 
created & hosted by intensys.pl