Szkoła z klasą Strona główna
Rok szkolny 2017/2018 - część 3 ( grudzień 2017, styczeń 2018) Uwaga! Materiały archiwalne z lat poprzednich, w tym z roku szkolnego 2017/2018 w dziale Historia szkoły

                          

Serducha otwarte dla opuszczonych zwierzaków, 18.01.2018 r.

Zostaliśmy św. Mikołajami! Z dumą i zadowoleniem ogłosili uczniowie klas IIa i IIb w imieniu wszystkich darczyńców ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, którzy włączyli się do akcji „I Ty zostaniesz św. Mikołajem!". W styczniu 2018 roku klasy ukończyły w szkole akcję zimowego zbierania żywności i przedmiotów dla zwierząt z chojnickiego schroniska „Przytulisko". Była to już osiemnasta szkolna inicjatywa pomagania zwierzętom. W tym roku dołączyli do małych Mikołajów także starsi uczniowie z koła wolontariatu przeprowadzając zbiórkę dla bezdomnych czworonogów  już jesienią. Im nas więcej, tym lepiej, bo przecież razem możemy dla zwierząt w potrzebie zrobić znacznie więcej! relacja portalu Chojnice.com
                                 

I teraz radości uczniowskiej było co niemiara, a małe serca i ręce  gotowe były zbierać, przechować, układać i pakować wszystko, co bezdomnym czworonogom potrzebne do życia. Do schroniska trafiła więc kolejna partia kocyków, kołderek, kuwet, mat, puszek, paczek z karmą i innymi psimi, i kocimi smakołykami. Równie ważne dla darczyńców były też otrzymane od organizatorek akcji, Mirosławy Czarneckiej i Hanny Weltrowskiej dyplomy „I Ty zostałeś św. Mikołajem!" oraz bardzo serdeczne podziękowania  od opiekunów czworonogów.
        

  

BAL W PRZEDSZKOLU NR 3

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. To dzień niezwykły, bardzo wyczekiwany. W naszym przedszkolu taki bal odbył się dziś tj. 11 stycznia. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm znanych wszystkim przebojów. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, Indianie, marynarze, królewny, motylki, myszki, biedronki, smerfy, policjanci, smok oraz batman ze spidermanem, a także  inne  postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkolne sale. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.  Pod koniec balu dzieci otrzymały niespodzianki ukryte w czekoladowym jajku oraz soczki ufundowane przez Radę Rodziców naszego przedszkola. 

fotoreportaż

Zajęcia o nietoperzach w Przedszkolu nr 3


         Dnia 08.01.2018 roku Przedszkole nr 3 w Chojnicach odwiedziła
pani Grażyna Jaszewska z  Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Poprowadziła zajęcia o nietoperzach, dzięki którym dzieci dowiedziały się jak wyglądają nietoperze i jak wiele jest ich gatunków w Polsce. Przedszkolaki zapoznały się z trybem życia jaki prowadzą nietoperze i czym się odżywiają. Pani Grażyna uczuliła przedszkolaków by w czasie hibernacji nietoperzy nie niepokoić ich. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Na koniec otrzymały pamiątkowe zakładki i kolorowanki. fotoreportaż

 
To był bal nad bale!


            W środę 3 stycznia 2018 roku dla uczniów młodszych Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach zorganizowano bal karnawałowy. Aby uczestnicy karnawałowej zabawy czuli się swobodnie - karnawałowa maskarada miała dwie odsłony! O słodki poczęstunek i napoje zadbała Rada Rodziców SP nr 3. I w tym roku ton dobrej, pełnej atrakcji karnawałowej zabawie nadali niezawodni wodzireje - pan Paweł Michałowski i Inga Michalczuk z Zespołu Pro Art. Dj , którzy zabrali uczniów w piracki rejs pełen muzycznych, tanecznych atrakcji! Jak się okazało dzielni, niezrównani  w tańcu, zabawie, świetnie ucharakteryzowani Piraci - wodzireje do wspólnej zabawy porwali wszystkie dzieci! Zadaniem uczniów - gości piratów było otwieranie tajemniczej, pełnej tanecznych zadań skrzyni. Użycie kolejnych kluczy do zdobycia skarbów tam zgromadzonych wymagało od uczniów wykonania tanecznych zadań. I tak dzieci wiosłowały „klasowym okrętem" w rytm morskiej melodii, zdobywały taneczne wyspy archipelagu pełnego zabaw znanych tylko wytrawnym piratom i zdobywały kolejne stopnie wtajemniczenia potrzebne do karnawałowych pląsów na morzu dobrej zabawy.  Były też konkursy, w których dzieci świetnie popisały się znajomością muzycznych utworów! Morski i piracki nastój balu przypadł do gustu wszystkim uczniom, a każdy bawiący się z piratami uczeń wrócił do szkolnej przystani z prezentem - pamiątką wyśmienitej zabawy.  Ahoj piraci, dziękujemy Wam za dobrą zabawę w karnawale`2018 roku! fotoreportaż Uwaga Rodzice!
         Zapraszamy na spotkanie z Panią Nadkomisarz mgr Elwirą Lelental, emerytowaną policjantką Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, byłą kierownik sekcji ds. walki z przestępczością narkotykową, prezesem fundacji Nowe Życie. Spotkanie będzie dotyczyło zagrożeń związanych z używkami - narkotykami, dopalaczami. Odbędzie się we wtorek 9 stycznia 2018 o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej. Zapraszamy.

                                                      Zdjęcie użytkownika Rodzice i Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach.
   
 

  Spotkanie przy kolędzie

        W ostatni dzień zajęć edukacyjnych przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach spotkali się w sali gimnastycznej, aby  wspólnie  pośpiewać kolędy. Ze sceny zaintonowali je aktorzy tegorocznych jasełek,  harcerze z druhem Andrzejem Schulzem, chórzyści, koło języka angielskiego. Spotkanie przy kolędach było też okazją nagrodzenia ostatnich w mijającym roku kalendarzowym laureatów konkursów i przyjęcia bożonarodzeniowych, noworocznych życzeń od dyrekcji szkoły. Wesołych, radosnych Świąt drodzy uczniowie, niech będą spokojne, serdeczne i przyniosą wiele dobra, a Nowy 2018 Rok spełni Wasze marzenia i pragnienia! fotoreportaż


 Spotkanie wigilijne w Przedszkolu nr 3
- tutaj 


Darujemy Wam moc betlejemskiego żłóbka


       W poniedziałek, 18 grudnia 2017 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach odsłonił swój czar i moc betlejemski żłóbek, przy którym przedstawiono program artystyczny przygotowany pieczołowicie i z wielkim sercem przez uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Jasełka, w których wystąpili wolontariusze już minęły, ale przesłanie o serdeczności, dobroci, otwartości, tolerancji, współczuciu dla słabszych i zagubionych wśród życiowego zgiełku długo będą tkwic w pamięci licznie zgromadzonej widowni - uczniów, ich rodziców, bliskich, nauczycieli, dyrekcji i wszystkich, którzy przyjęli szkolne zaproszenie na wspólnie przeżywanie bożonarodzeniowego spotkania. Wolontariuszy, swym świetnie dobranym repertuarem wokalnym wsparł chór szkolny oraz młodsi i starsi harcerze. Na jasełkowej scenie zadebiutowały też solistki Iwona Kobus i Wiktoria Woroniecka klasy IV b, Aleksandra Stogjotis i z VI a oraz Alicja Nita z I b. Szczególnie ujmujący ton nadała przedstawieniu sama Maryja z betlejemskiej stajenki  zwracająca się do widowni słowami piosenki „Przekażcie sobie znak pokoju" (w tej roli Julia Orlikowska z V c) oraz koło języka migowego, które po mistrzowsku, talentem swych  rąk pokazało wszystkim, iż „Jesteśmy piękni" - tacy, jakimi jesteśmy tu.  Przekazana w języku migowym piosenka wywołała wielkie wzruszenie widowni! Po programie artystycznym wszystkim wykonawcom i twórcom jasełek podziękował dyrektor Karol Kołyszko składając bożonarodzeniowe życzenia.

 Po jasełkach  można było odwiedzić świąteczne stoiska przygotowane w szkole, nabyć ozdoby choinkowe, które urzekały świątecznym czarem,  czy też przysiąść na chwilę i skosztować pyszne ciasta upieczone na tę okazję. Wszystkim domowym „cukiernikom" składamy serdeczne podziękowania za ów słodki akcent kiermaszu, a ogromnej rzeszy występujących w jasełkowym przedstawieniu uczniom - wolontariuszom, chórzystom, solistkom, dzieciom z koła migowego wyrażamy wdzięczność za przekazaną nam moc i urok bożonarodzeniowych występów. Jesteście piękni, zawsze!

Serdeczne podziękowania przekazujemy także organizatorom jasełek: paniom Joannie Orlikowskiej, siostrze Janie, Katarzynie Pakmur, Małgorzacie Nowak, Hannie Kiedrowicz, Ewie Żurawskiej i panu Andrzejowi Schulzowi . Wasza praca z występującym zespołem uczniowskim dała nam okazję uczestniczenia we wspaniałym, wzruszającym widowisku.

 Dzieląc się pięknem i serdecznością bożonarodzeniowego wolontariatu - przedstawienie jasełkowe zaprezentowano także w Ośrodku Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach podczas świątecznego spotkania z  opiekunami i dziećmi z chojnickich świetlic popołudniowych.
fotoreportaż --- "Jesteśmy piękni" - wykonanie piosenki w j. migowym, Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach, 19.12.2017 r. ---

                         


Stypendia rozdane


          Dnia 18.12.2017 r. w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego. Wśród nagrodzonych było troje uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach.

                      
                                                     Natalia i Aleksandra

Uroczysta gala stypendialna z udziałem marszałka województwa Mieczysława Struka była podsumowaniem realizowanego przez władze regionu „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży - mieszkańców województwa pomorskiego".

W ramach tego programu w 2017 r. przyznano 3 rodzaje stypendiów:

-        stypendia i nagrody finansowane z budżetu województwa - dedykowane uczniom będącym laureatami lub finalistami konkursów oraz olimpiad przedmiotowych;

-        stypendia finansowane ze środków europejskich - dedykowane uczniom uzdolnionym w szczególności w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych i języków obcych;

       stypendia finansowane ze środków europejskich - dedykowane uczniom uzdolnionym w zakresie przedmiotów zawodowych;

W uroczystości wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom z całego Pomorza, obok przedstawicieli Sejmiku Województwa Pomorskiego, uczestniczyli dyrektorzy szkół i nauczyciele, jak również rodzice i opiekunowie wyróżnionych uczniów.

Wyróżnionymi uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 byli:

Natalia Mosek

Aleksandra Mindak

Jan Sosiński (od 1 września 2017r. uczeń Zespołu Szkół Społecznych w Człuchowie)

                    
                                       Gala wręczania stypendiów w Gdańsku

Gratulujemy! Jesteśmy z Was bardzo dumni! Niech te wyróżnienia pozwolą na pełne rozwinięcie Waszych talentów oraz będą nagrodą i mobilizacją do zdobywania kolejnych laurów.

 

  

Z wizytą w Fabryce Karmelków

Grudzień  to okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Aby umilić dzieciom ten magiczny czas, nauczycielki Przedszkola nr 3 wybrały się wraz z najmłodszymi na wycieczkę do Manufaktury Rozwoju i Radości przy ul. Długiej 12 w Chojnicach.  Wizyta w tym miejscu i jeszcze na dodatek w przedświątecznym czasie okazała się być niezwykle trafiona. Dzieci poznały etapy wyroby cukierków i lizaków. Poczuły aromat unoszący się podczas produkcji, miały możliwość jeszcze spróbować ciepłego cukierka i samodzielnie podzielić długie bryły słodkości na małe cukiereczki. Warsztaty zakończone zostały wręczeniem certyfikatu małego karmelarza. Podsumowanie tej wizyty były zabawy dzieci w bajkowej bawialni pełnej przejść, labiryntów, pokoików i zjeżdżalni. Wykonane przez siebie słodycze dzieci zabrały do domu.fotoreportaż 

    
                                      
 „Roztańczone Trójeczki" z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach obchodzą 20 rocznicę powstania


    Dwadzieścia lat minęło ... minęło w tanecznych rytmach, wdzięcznych kroczkach, obrotach, piruetach i dobrej, pełnej zapału uczniowskiej zabawie, podczas której można było świetnie razem spędzać czas, podszlifować taneczne umiejętności i systematycznie prezentować przygotowane układy taneczne. 
                               
Był roku 1997 kiedy pani Beata Wielewska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęła pracę z dziećmi zainteresowanymi tańcem. Grupa przyjęła nazwę „Roztańczone Trójeczki" i jest z nami także dziś. Chociaż składy zespołu zmieniały się z racji dorastania uczniów, duch dobrej zabawy,  ciągle „odmładzającej się grupy" towarzyszył tancerzom amatorom zawsze. Pierwszy skład grupy to już dziś ludzie 27 - letni, a obecnie ich pasję kontynuują siedmiolatki. Liczba tancerzy, która przewinęła się przez lata istnienia Trójeczek to ok. 120 osób. Zespół reprezentuje swoją szkołę na uroczystościach miejskich - kiermaszach, festynach, konkursach tanecznych, imprezach charytatywnych, m.in. Aniołowo i uroczystościach szkolnych. Hasło przyświecające „Trójeczkom" - „Ruch- taniec i dobra zabawa"  jednoczy wszystkie dzieci i sprawia, że tworzą zgrany, koleżeński zespół . Są dumni, iż mogą reprezentować swoją szkołę -SP nr 3. Cieszą się z możności prezentowania wypracowanych umiejętność, zarażają entuzjazmem, sympatią i urokiem na tanecznych parkietach. Życzymy im wielu sukcesów i czekamy na kolejne odsłony ich zdolności, pomysłowości i prezentacje tanecznej smykałki na scenach!

Zebrany materiał fotograficzny to mini przegląd 20 lat trójeczkowej przygody z tańcem.


  

W Trójce grali w ręczną, wrzesień/grudzień 2017 r.


Reprezentacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach wzięła udział w Festynie Sportowym w Baninie. Start w zawodach, 26-osobowej grupy z „Trójki", był podsumowaniem ich udziału w Ogólnopolskim Programie „Gramy w ręczną."

                 

Do Ogólnopolskiego Programu „Gramy w ręczną" przystąpiło 160 szkół z 16 województwa.  Na Pomorzu program objął 12 szkół podstawowych, w tym chojnicką „Trójkę". Uczniowie klas IV przez 4 miesiące uczestniczyli w zajęciach, mających na celu zapoznanie najmłodszych z piłką ręczną. W zajęciach pozalekcyjnych uczestniczyło blisko 30 dzieci klas IV, które otrzymały koszulki „Gramy w ręczną." Natomiast do szkoły trafił sprzęt sportowy tj. przenośne małe bramki oraz piłki do piłki ręcznej.

Festiwal sportowy na zakończenie

Podsumowaniem udziału uczniów SP 3 w programie, był udział w Festynie Sportowym, zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Baninie. W zabawach udział wzięło ponad 100 dzieci. Oprócz naszych reprezentantów, w Baninie stawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 56 z Gdańska, Szkoły Podstawowej nr 47 z Gdyni, Szkoły Podstawowej nr 8 z Sopotu oraz gospodarze imprezy- uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Banina.

Bransoletki w nagrodę

Na hali, uczniowie brali udział w zadaniach sportowych na poszczególnych stacjach, za wykonanie, których zbierali cukierki dla swoich drużyn. Można było sprawdzić celność rzutów, zwinność, skoczność, a nawet prędkość rzucanej piłki. Na 1/3 hali natomiast odbywały się mecze mini piłki ręcznej. Nie wynik był najważniejszy. Liczyła się przede wszystkim zabawa zgodnie z zasadą fair play. Na zakończenie zawodów wszystkie dzieci otrzymały handballowe bransoletki i czekolady. fotoreportaż

tekst i fot. jj

      
,

 
created & hosted by intensys.pl