Szkoła z klasą Strona główna
Rok szkolny 2016/2017; 2017/2018 - część 6 ( czerwiec 2017- wrzesień 2017) Uwaga! Materiały archiwalne z lat poprzednich, w tym z roku szkolnego 2016/2017 w dziale Historia szkoły


    

Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego -
więcej o projekcie

W przedszkolu przy SP nr 3 realizowany jest również projekt

  Aktywne przedszkolaki - upowszechnianie oraz podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Mieście Chojnice." - więcej o projekcie -


Projekt  „Aktywne przedszkolaki - upowszechnianie oraz podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w mieście Chojnice."
 Najlepsi z najlepszych`2016/2017

     

Na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 wyróżniającym się w edukacji uczniom przyznano nagrody Burmistrza Miasta Chojnice oraz Dyrektora Szkoły. W tym soku sięgnęli po nie:
Nagrody Burmistrza Miasta - Jan Sosiński, VI a, Aleksandra Mindak, VI d, Martyna Majer, IV b
Nagrody Dyrektora Szkoły - Mateusz Meyer, VI d, Klaudia Rolbiecka, VI d, Natalia Mosek, VI d
Gratulujemy!
relacja portalu Chojnice.com z uroczystości wręczenia Nagród Burmistrza --- relacja portalu Chojnice24.pl --- relacja Chojnice.TV ---

Cenzurki rozdane! 23 czerwca 2017 r.
Uroczyste spotkanie z wychowawcami, najlepsze podziękowanie za całoroczną uczniowską pracę, życzenia wspaniałego letniego wypoczynku od dyrekcji szkoły, nagrody na zakończenie nauki, wspólne fotografie z całą klasą i wręczone świadectwa - wszystkie te wydarzenia przypominają, że zakończył się rok szkolny 2016/2017 i są już wakacje!
W Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach uroczystość zakończenia roku szkolnego miała miejsce w sali gimnastycznej, później w klasach lekcyjnych. Uczniowie zadowoleni z nagród i otrzymania promocji do wyższych klas z radością powitali czas letniej kanikuły.
Najlepsi z nich, Jan Sosiński z VI a, Aleksandra Mindak, z VI b, Martyna Majer z IV b świętowali już wcześniej odbierając z rąk Burmistrza Miasta nagrody za najwyższe osiągnięcia uczniowskie. Wczoraj, 23 czerwca 2017 roku za podobne wyniki wyróżniono troje uczniów Nagrodą Dyrektora Szkoły. W tym roku szkolnym byli to: Mateusz Meyer, VI d, Klaudia Rolbiecka, VI d i Natalia Mosek, też VI d. Nagrodę za osiągnięcia matematyczne, znalezienie się w gronie tegorocznych finalistów Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki odebrał również Jan Sosiński z VI a. Dla wyróżniających się w całorocznej pracy nauczycieli także przygotowano nagrody książkowe, w tym roku odebrała ją również przewodnicząca Rady Rodziców SP nr 3, pani Monika Kolinska. Zakończenia roku szkolnego było też dniem szczególnym dla rodziców, którzy licznie towarzyszyli dzieciom. Teraz wszystkim życzymy wspaniałego, aktywnego, wypoczynku w czasie wakacji! Niech będą pełne pozytywnych wrażeń, niezapomniane, słoneczne! fotoreportaż --- relacja portalu Chojnice.com ---


Ważny dzień w życiu sześciolatków

Uśmiechy radości, dumy, łzy wzruszenia towarzyszyły gościom sześciolatków ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach, które w środę, 22 czerwca 2017 roku przeżywały uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Na szkolnej scenie pojawiły się wszystkie maluchy z oddziałów przedszkolnych a, b, c, d, e wraz ze swoimi opiekunkami.

Na salę maluchy weszły uroczyście, krokami pięknie zaprezentowanego poloneza, za który bardzo ciepło i serdecznie podziękowała im wzruszona wicedyrektor Zofia Myszka, a oklaskami bez końca, wszyscy zgromadzeni goście. Każda grupa przedszkolna przygotowała coś specjalnego od siebie. Nie zabrakło motywów podziękowań skierowanych do pań wychowawczyń i serdeczności dla wszystkich ojców z okazji zbliżającego się Dnia Taty. Były piosenki, wiersze, a także wielkie słowa podziękowań i gromkie, radosne „100 lat!" dla pani Barbary Wałdoch, dobrego ducha oddziałów przedszkolnych, która w tym dniu była ich specjalnym gościem. Po programie artystycznym przedszkolaki zaprosiły bliskich do swoich sal, gdzie już w kameralnym gronie przyjęły od wychowawczyń dyplomy ukończenia nauki jęz. angielskiego i religii w oddziałach przedszkolnych, nagrody książkowe i ogromne pełne dobrych życzeń dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 3 oraz płyty CD z fotografiami z całego roku szkolnego, które przygotowały ich wychowawczynie. Teraz nadszedł czas wakacyjnej laby, wszystkim przedszkolakom życzymy, by był pełen wrażeń, bezpieczny i pogodny.

Uroczystość przedszkolaków przygotowały dla dzieci wszystkie panie z nimi pracujące, nad całością czuwała pani Aleksandra Gruchała. W przyszłym roku szkolnym 2017/2018 podobne uroczystości przeżywać będą następne roczniki małych chojniczan, w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach, która od września 2017 roku stanie się Zespołem Szkolno - Przedszkolnym nr 3 będą one odbywać się przy ul. Młodzieżowej, gdzie już teraz trwają zaawansowane prace adaptacyjno - remontowe nowego samorządowego przedszkola dla dzieci od 3 do 6 lat, które powstaje w budynku obecnego Gimnazjum nr 1. fotoreportaż --- polonez przedszkolaków`2017 ---relacja portalu Chojnice com ---

 


Uwaga! Zebrania rodziców dzieci rozpoczynających naukę w oddziałach przedsz. i klasach pierwszych SP3 w roku szk. 2017/2018 odbędą się we wtorek , 20 czerwca 2017 roku w udynku SP3 przy ul. Dworcowej
- rodzice dzieci z oddz. przedszkolnych - godz. 16.30, sala gimnastyczna
- rodzice uczniów przyszłych klas I - godz. 17.00
   klasa p. Z. Spichalskiej sala nr 37
   klasa p. H. Kiedrowicz  sala nr 38
   klasa p. E. Sawickiej sala nr 39

Zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Oddziały przedszkolne - czwartek 22 czerwca 2017 godzina 10.00

W piątek 23 czerwca 2017 roku 
Klasy I - III      godzina 8.00
klasy IV - VI    godzina 9.30

Odkrywamy Wyspę Zagadek w tegorocznej edycji konkursu 

Lubimy „Wyspę zagadek", ponieważ kolejny raz odnosimy sukces.  17 czerwca 2017r. dwoje naszych uczniów - finalistów uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Twórczego Używania Umysłu „Wyspa  zagadek". Tego właśnie dnia toczył się bój o tytuł laureata i wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.

 Martyna Majer z kl. 4 b i Jan Sosiński z kl. 6 a, bo o nich mowa, uczestniczyli  w Gdyni w zmaganiach o główną nagrodę. Uczniowie odpowiadali  na pytania, których motywem przewodnim była barwa. Dzieci musiały wykazać się kreatywnością w rozwijaniu swoich  pomysłów.  Ważnym był dla nas fakt, że autorem jednego z pytań była nasza uczennica Barbara Mindak, zresztą dwukrotna  laureatka tego konkursu.  Teraz będziemy trzymać kciuki za powodzenie Martynki i Jasia. Kto pojedzie do Szwecji, dowiemy się na początku września.


                               Janek i Martyna

Zdolni na tenisowych kortach

Miło nam podzielić się  wieściami z tenisowych kortów. Nasi uczniowie - Oskar Pawlak i Maksymilian Nowak z III d mogą już pochwalić się nie lada osiągnięciami na tenisowym polu. My dzielimy się wiadomościami ogłoszonymi na portalu Chojnice.com . Chłopaki gratulujemy!

                       
                                                          Oskar i Maksymilian
relacja portalu Chojnice.com


  XV Mistrzostwa Chojnic w Pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta
 


8.06.2017 odbyły się Mistrzostwa Chojnic o Puchar Burmistrza Miasta Chojnice w Pływaniu Dzieci i Młodzieży.

 

Nasza uczennica Amelia Stanisławska najmłodszą złotą medalistką na dystansie 25 metrów w stylu grzbietowym. Podium w kategorii dziewcząt w roczniku 2008 w stylu dowolnym zostało zajęte przez pływaczki naszej szkoły.  

 

W tym roku konkurencja małych pływaków okazała się liczna. Wśród licznej grupy pływaków (około 100 uczestników) nasi mali reprezentanci zdobyli 6 medali na dystansach 25m i 50 m w stylu dowolnym (kraul) oraz stylu grzbietowym. W szczególności roczniki 2007 dziewcząt i chłopców okazały się dystansami najbardziej obleganymi.

Najlepsze rezultaty osiągnęli: Amelia Stanisławska zajmując I miejsce na dystansie 25 metrów w stylu grzbietowym z klasy sportowej 2f w roczniku 2009, Matylda Rodziewicz zajmując I lokatę na dystansie 50 metrów w stylu dowolnym, Zofia Górna  II miejsce w tej samej konkurencji, obie z klasy 3a oraz trzecie miejsce na podium należało do Roksany Skwierawskiej  z klasy sportowej 3 d, która zdobyła dwa medale: srebrny i brązowy na dystansie 50 metrów w stylu grzbietowym i dowolnym w roczniku 2008. Naszą medalistką została również Nikola Gemba z klasy 3d, która zdobyła złoty medal na dystansie 50 metrowym w stylu grzbiet w rocznikach 2008.

 

Naszym wszystkim dzielnym pływakom gratulujemy!
wyniki mistrzostw --- relacja portalu Chojnice.com --- fotoreportaż


Waleczne pływaczki, od lewej: Roksana Skwierawska, Zofia Górny, Matylda Rodziewicz, Nikola Gemba
 
KONKURS MIEJSKO-GMINNY OD SEGREGACJI NIE MA WAKACJI

            
      
Konkurs plastyczny został zorganizowany przez Zakład Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór Sp. z o. o., pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Chojnicach. Prace oceniała komisja we współpracy z panem Jarosławem Rekowskim - Dyrektorem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Chojnicach oraz pracowników ZZO.

            W konkursie wzięło udział 12 naszych wychowanków świetlicy klasy I-II (Julia Mesek, (kl. O„a"); Kaja Heyser, (kl. O„a"); Patrycja Lica, (kl. O„e"); Maja Ginter, (kl. I„b"); Amadeusz Łodej, (kl. I„c"); Sandra Elas, (kl. I„c"); Sandra Werner, (kl. I„c"); Weronika Szczepanika, (kl. II„a"); Anna Mientka, (kl. II„b"); Roksana Moskal, (kl. II„d"); Paulina Leszczyńska, (kl. II„d"); Tomasz Kiedrowicz, (kl. II„e"). Pamiątkowe dyplomy uroczyście wręczył uczniom dyrektor szkoły, pan Karol Kołyszko. Prace plastyczne zostały wykonane pod kierunkiem pani Agnieszki Wojcik.

                                       
                                        uczestnicy konkursu z opiekunką

 
Sport to świetna zabawa!
        

Sport to świetna zabawa!

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich  8 czerwca 2017 roku już po raz osiemnasty odbyły się miejskie zawody sportowe dla klas I - III o puchar przechodni zawodów „Sport to świetna zabawa". Uroczystego rozpoczęcia rozgrywek dokonała pani wicedyrektor Zofia Myszka. Życzyła uczniom wielu sukcesów i radości z udziału w sportowej rywalizacji.  W  zawodach wzięły udział  wszystkie szkoły podstawowe z Chojnic . Dwunastoosobowe drużyny (dziewczęta i chłopcy z klas I - III) startowały w ośmiu różnorodnych konkurencjach. Ostatnie, dziewiąte zadanie z wiedzy o sporcie  przeznaczone było dla nauczycieli - opiekunów uczniów z poszczególnych szkół.

Zwycięzcą zawodów została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 5, czwarte - Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach, piąte Katolicka SP. Wszyscy uczestnicy zawodów przyjęli gratulacje za wspaniałą  postawę sportowców od dyrektora szkoły, pana Karola Kołyszko. Puchar zawodów na rok zostaje w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach! fotoreportaż --- relacja Chojnice com ---

 

Już po raz dziesiąty..... Olimpiada Przedszkolaków, 6.06.2017 r.

Już po raz dziesiąty na sportowo, spotkały się dzieci z terenu miasta i gminy Chojnice podczas Olimpiady Sportowej Dla Przedszkolaków pod hasłem „Z Sępikiem Raźniej". Dzieci walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Jak zawsze dopisała frekwencja. Tym razem przybyło 16 oddziałów zerowych, jako reprezentanci  placówek przedszkolnych oraz szkół. Każdy zespół liczył po 8 zawodników, którzy zmagali się w trzech miejscach z różnymi konkurencjami sportowymi.  W sali gimnastycznej przeważały zabawy bieżne, na Sępiku dzieci rzucały do celu, a na boisku trawiastym zmagały się z konkurencjami czasowymi.  W trakcie przerw, gospodarze poczęstowali dzieci lodami, ciasteczkami i długo oczekiwanym grillem. Zabawa przebiegała na wesoło i z humorem.

Tylko jednym punktem, zwycięzcami zostali gospodarze - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 , na drugim miejscu uklasyfikowało się Przedszkole Niepubliczne „Skrzaty", natomiast trzeci puchar powędrował do oddziału zerowego w Szkole Podstawowej w Lichnowych.  Jednak zwycięstwo to nie wszystko, najważniejsza to dobra zabawy. 

Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów bez których nie jest możliwe zorganizowanie tak wielkiego przedsięwzięcia.    fotoreportaż --- Olimpijskie zmagania przedszkolaków - relacja Chojnice.com

Wiesława Koperska

 

Migawki z rodzinnego festynu na stadionie ChKS Kolejarz

Słoneczna pogoda, ogrom przestrzeni pokrytej zieloną murawą sprawiły, że boisko ChKS „Kolejarz" w sobotę 3 czerwca 2017 roku przez cztery godziny kipiało festynowym życiem zainicjowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach. Rodzinny festyn zorganizowany w ramach Dni Powiatu Chojnickiego oraz jubileuszu 145 - lecia kolei w mieście przyciągnął wielu chojniczan i co ważne każdy z nich znalazł coś dla siebie. Bawiły się całe rodziny! Łasuchom zapewniono wyborną kuchnię i degustację na miejscu przygotowanych potraw „Piekielnej kuchni", a na osłodę serwowano lody dla ochłody i smakowite ciasta. Nie zabrakło stoisk instytucji służących dzieciom, przyrodniczych, sportowych, rekreacyjnych, promujących inicjatywy zdrowotne,  Straży Miejskiej, Straży Pożarnej. Nie zawiedli rycerze, harcerze, a ze sceny sączyła się dobra muzyka w wykonaniu zaproszonych zespołów i solistów - „Qrtyna", „Ciągle na fali", Sylwii Mazur, młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach - Mai, Nadii, Pauliny, Jurka i Kuby  oraz zumba wprost z Fitness Klubu KaNaMa. Całość dopełniały liczne stoiska artystyczne z ekspozycjami, drobnostkami, malowaniami, tatuażami, militariami. Były loterie, nagrody w konkursach, licytacje ciekawych przedmiotów. Cały stadion ożył rodzinną atmosferą! Nie zabrakło też miejsca dla zapalonych futbolistów, bo piłka przecież zawsze  w grze. I co ważne ze stadionu całkiem blisko na dworzec, a tam czekała już wspaniała wystawa eksponująca kolejowych, historycznych wspomnień czar , a na torach stary i nowy tabor kolejowy, który można było zwiedzić od środka. Kolejowych wrażeń, wspomnień zafundowano co niemiara!

W  przygotowanie festynu ze strony SP nr 3 włączyli się wszyscy nauczyciele, rodzice uczniów (dziękujemy!), koordynacją działań zajęli się Mirosława Czarnecka, Hanna Weltrowska i Andrzej Schulz.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznych migawek z tegorocznego festynu.fotoreportaż --- relacja Chojnice.com --- relacja wideo Chojnice.com ---

 

  Oferta przedszkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach w roku szkolnym 2017/2018

 

Od 1 września 2017 roku Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach otwiera Przedszkole Samorządowe z siedzibą w obecnym Gimnazjum nr 1przy ul. Młodzieżowej . Do dyspozycji nowo powstającego przedszkola zaadoptowanych zostanie 5 przestronnych sal wyposażonych w nowoczesne sprzęty i pomoce do zabaw i zajęć dla  dzieci. Ponadto przedszkole posiadać będzie własny zagospodarowany plac zabaw dostosowany  również dla dzieci niepełnosprawnych.  
Przedmiotem  działalności placówki będzie wychowanie i kształcenie dzieci w wieku 3 - 6 lat powierzonych  naszej opiece  przez rodziców. Praca dydaktyczno - wychowawcza i opiekuńcza realizowana będzie w parciu o nową podstawę programową zatwierdzoną  przez MEN . Naszą działalność mamy zamiar tak organizować, aby odpowiedzieć na oczekiwania dzieci i rodziców.  Pragniemy wspomagać i ukierunkowywać  rozwój każdego dziecka, zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami, rozwijać jego  zainteresowania i talenty.  W placówce, zgodnie z potrzebą i oczekiwaniami rodziców znajdą też miejsce dzieci niepełnosprawne. Dla nich istnieje możliwość utworzenia grup integracyjnych z pełną ofertą zajęć wspierających. Z dziećmi pracować będą odpowiednio przygotowani specjaliści, tj. logopeda, pedagog, psycholog, terapeuta i rewalidanci.  Proponujemy bogatą, na wysokim poziomie ofertę edukacyjną dla wszystkich przyjętych wychowanków. Zapewniamy dzieciom udział w zajęciach dodatkowych, takich jak:    
- język angielski
- zajęcia logopedyczne
- gimnastyka korekcyjna         
- nauka pływania ( dla chętnych dzieci)
- religia                                    
- umuzykalnienie z rytmiką     

W naszym przedszkolu oferujemy:

- interesujące i różnorodne zajęcia edukacyjne i zabawy
- liczne imprezy i uroczystości przedszkolne
- wyjścia i spotkania z ciekawymi ludźmi
- udział w konkursach i przeglądach
- dobre przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole
- możliwość spotkań adaptacyjnych dla dzieci nowoprzyjętych.

Proponujemy naszym podopiecznym całodzienne wyżywienie, smaczne i zdrowe posiłki opracowane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

W pracy z dziećmi nauczyciele wspierać się będą programami innowacyjnymi, które zarazem wzbogacą ofertę edukacyjną placówki i urozmaicą zajęcia z dziećmi o treści przyrodnicze, regionalne, ekologiczne, czy też związane ze sztuką.

 Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.


   

Dzień kibica w SP 3, 1 czerwca 2017

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 3  w Chojnicach od wielu lat podkreślają  uczniowskie zawody sportowe. Tak było i w tym roku! Radośni, pełni optymistycznego  nastroju uczniowie klas I - VI stoczyli wielkie sportowe boje. Rywalizowały całe klasowe drużyny, każdy uczeń dał z siebie wszystko wypełniając zadania przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Jak na zgrane zespoły klasowe przystało wspólne działanie było nieodzowne, doping kolegów i koleżanek z innych klas też robił swoje.  Sala gimnastyczna pełna była wrzawy i radosnej zabawy! Uczniowie także okazali się świetnymi zawodnikami i kibicami, którzy jak na pasjonatów przystało sportowe rozgrywki wyróżnili strojami w barwach narodowych, wesołymi przebraniami. Zdrowy sportowy duch rywalizacji królował podczas szkolnych potyczek, nie było wygranych, przegranych, silniejszych, słabszych, byli prawdziwi sportowcy, którzy w Dniu Dziecka pokazali, że sport potęgą jest i basta! fotoreportaż


SP nr 3 w Chojnicach zaprasza na rodzinny festyn kolejowy

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci kolejarzy Chojnickich w Chojnicach zaprasza na swój coroczny festyn rodzinny. W tym roku wyjątkowo, jubileuszowo, z kolejowymi atrakcjami świętujemy 145 - lecie Kolei w Chojnicach. Będzie się działo 3 czerwca 2017 roku, w godz. 10.00 - 14.00 na stadionie ChKS „Kolejarz", ul. Lichnowska 1. Nie może Was zabraknąć! Przygotowujemy wiele atrakcji dla rodzinnej rekreacji, dla młodszych i starszych miłośników konkursów, łasuchów domowych potraw i słodkości. Ekspozycje pojazdów, kolejowe przejażdżki drezyną, szynobusem, historyczna wystawa na dworcu, taneczne, wokalne występy na scenie stadionu, zawody sportowe, loterie, niespodzianki, atrakcyjne stoiska, gry, konkurencje wypełnią i umilą czas wszystkim uczestnikom festynu. Będą z nami Rafał Kuczkowski z programu „Piekielna kuchnia", mobilni kolejarze, strażacy, rycerze herbu Tur, grupa Cosplay Chojnice, zespół Qrtyna, Fitness Klub KaNaMa i inni. Zapraszamy serdecznie! Tegoroczny festyn odbywa się w ramach Dni Powiatu Chojnickiego.


Wokalny tabor czyli „ Wsiąść do pociągu byle jakiego..." w SP3
W dniu 30 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Pamięci Kolejarzy chojnickich w Chojnicach odbył się kolejny miejsko - gminny konkurs piosenki polskiej. W tym roku pod nazwą „ Wsiąść do pociągu..." Nazwa wynika z jubileuszu 145 - lecia kolei w Chojnicach, do niej także nawiązywał wykonywany repertuar piosenek. Organizatorami konkursu byli: Wojciech Przytarski, Katarzyna Ginter, Hanna Kiedrowicz, Lucyna Bardelska, Andrzej Schulz.
W konkursie wzięli udział soliści i zespoły wokalne ze szkół podstawowych miasta i gminy Chojnice. Laureaci:
Kategoria: zespół wokalny
I miejsce - zespół wokalny z piosenką „ Znowu jestem dziś w podróży", Zespół Szkół z Silna
II miejsce - zespół wokalny z piosenką „ Wesoło gra lokomotywa" z kl. V c, SP3 w Chojnicach
III miejsce - zespół wokalny z piosenką „ Remedium" z klasy IV c z SP3 w Chojnicach
Kategoria - soliści
I miejsce - Juliana Kafel z piosenką „ Jedziemy autostopem" z SP 5 w Chojnicach
I miejsce - Karolina Lewińska z piosenką „ Bądź gotowy dziś do drogi" z SP 1 w Chojnicach
II miejsce - Małgorzata Drzewicka z piosenką „ Iść w stronę słońca" , Zespół Szkół w Silnie
III miejsce - Aleksandra Stogjotis z piosenką „Kolejowy flirt", SP 3 Chojnice
Wyróżnienie - Julia Windorpska - za piosenkę „ Szczęśliwej drogi już czas", SP 1 w Chojnicach
fotoreportaż

 

"W świecie książek" - etap miejsko - gminny konkursu czytelniczego klas III

29 maja 2017 roku drużyna naszej szkoły:
Haneen Elsherbini, III c

Kacper Brunka, III f
Piotr Sosiński, II a
w etapie miejsko - gminnym konkursu czytelniczego w SP nr 5 w Chojnicach spisała się na medal zajmując II lokatę!


Hannen, Jakub i Piotr laureaci miejskiego konkursu 
created & hosted by intensys.pl