Szkoła z klasą Strona główna
 Wakacje z Sępikiem
Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach po raz trzeci w czasie wakacji przygotowała dla swych uczniów akcję letniego wypoczynku „Wakacje z Sępikiem". Jest to 9 tygodniowych turnusów dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście. W każdym uczestniczyć będzie piętnaścioro uczniów. Turnusy zaplanowano od 2 lipca do 31 sierpnia 2012 roku, a w ramach letniego wypoczynku - zajęcia świetlicowe, sportowe z wykorzystaniem bazy szkoły, komputerowe w pracowni informatycznej w ramach programu „Przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu", przyrodnicze, wycieczki po okolicy - wszystko od godziny 9.00 do 14.00 pod czujnym okiem wychowawców. Nie zabraknie konkursów, ciekawych zabaw, niespodzianek, zaopatrzenia w napoje. W programie również wyjścia na pływalnię. Wsparcia udzieli Rada Rodziców SP 3.

Równolegle już po raz szósty w szkolnej stołówce trwać będzie wakacyjne dożywianie - dla ok. 60 dzieci przygotowywane będą ciepłe posiłki przez całe dwa miesiące wakacji. Sporo z nich swoim podopiecznym fundować będzie MOPS, ale z akcji „Letni posiłek" mogą skorzystać odpłatnie - także dzieci, których rodzice pracują w czasie wakacji. Dyżury w stołówce pełnić będą nauczyciele.

Czas wakacji to także sposobność przeprowadzania w szkole potrzebnych inwestycji i modernizacji. Zaplanowano szereg robót: remont sal lekcyjnych, wymianę zużytych wykładzin podłogowych, malowanie holu, sal lekcyjnych, a także wykonanie bajkowej aranżacji ścian przy wejściu do tworzonej sali doświadczania świata. Prace wakacyjne obejmą również dostosowanie sal lekcyjnych nauczania zintegrowanego i częściowo blokowego do korzystania z urządzeń multimedialnych.

W czasie wakacji przewiduje się także budowę trawiastego boiska do piłki nożnej wraz z miasteczkiem ruchu drogowego na terenie niezagospodarowanej części boiska szkolnego.

W szkole będą trwały prace w sali doświadczania świata zapewniającej dzieciom niepełnosprawnym - wyciszenie emocjonalne, złagodzenie stresów, zabawę. Odbiorcami będą dzieci z upośledzeniem umysłowym, mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, zaburzeniami mowy na tle nerwicowym i nadpobudliwością, uczęszczające do szkoły. Koszt wyposażenia sali zostanie pokryty w znacznej mierze dzięki wykorzystaniu środków unijnych z programu „Nauka jest dla wszystkich".
 Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Jak zawsze dzień ten dla wszystkich uczniów SP3 był dniem szczególnym i wyjątkowo ważnym! Otrzymane świadectwa, promocje do wyższych klas, nagrody za całoroczną pracę, miłe słowa przekazane uczniom przez wicedyrektorki SP3 Zofię Myszkę i Grażynę Matthes, które prowadziły uroczystości zorganizowane dla uczniów w sali gimnastycznej, cieszyły szkolną brać i zapowiadały czas letniego wypoczynku. Mimo to trudno było uczniom pożegnać się z wychowawcami, kolegami z klasy. Najbardziej uroczystość zakończenia roku szkolnego przeżywało 88 uczniów czterech klas szóstych. Otrzymane świadectwa oznajmiały, że stali się już absolwentami Trójki, a po wakacjach rozpoczną naukę w gimnazjach i nowych zespołach klasowych. Rada Rodziców SP3 jak każdego roku szczególnie nagrodziła opuszczających mury szkolne absolwentów. Dla wyróżniających się w nauce, laureatów wielu konkursów przedmiotowych, artystycznych, turniejów sportowych przygotowała książkowe upominki. Każdy z nich z dumą przypinał też okolicznościowy znaczek absolwenta ufundowany przez Samorząd Szkolny. Były też dyplomy dla uczniów angażujących się w akcje charytatywne. Obecni na uroczystości rodzice szóstoklasistów, pełni wzruszenia odbierali listy pochwalne ze słowami uznania za opiekę i osiągane przez ich dzieci wyniki w nauce i zachowaniu. Bardzo wielu z nich przyjęło także podziękowania za aktywną współpracę ze szkołą i wspieranie szkolnych inicjatyw. Nie zabrakło też wyróżnień dla nauczycieli szczególnie angażujących się w życie szkoły. Do pań, Renaty Bukowskiej, Grażyny Gostomczyk, Danuty Siluk, Renaty Włodarczak trafiły specjalne podziękowania od Rady Rodziców SP3. fotoreportaż


Najlepsi z najlepszych

Dziś (28.06.2012 r) troje uczniów z każdej chojnickiej szkoły (podstawowe i gimnazja) otrzymało  w Urzędzie Miejskim od Burmistrza Miasta Chojnice nagrody i dyplomy za wyniki w nauce.

Z SP 3 byli to: Wojciech Drozd, IVa;Monika Skwierawska,VIa;Emilia Zagórska,VIb

Troje uczniów SP 3 : Barbarę Mindak, III b, Marię Leszczyńską, IVa, Jędrzeja Hope, VI d również za wysokie wyniki w nauce wyróżniono Nagrodą Dyrektora Szkoły
nagrodzeni uczniowie
nagrodzeni uczniowie 

Gratulujemy!

Absolwenci oddziałów przedszkolnych SP3

 

Wczoraj, 27 czerwca 2012 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach 126 maluchów ze wszystkich sześciu oddziałów przedszkolnych wzięło udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2011/2012. Dla najbliższych dzieci przygotowały piosenki i wiersze - pięknie prezentując się na scenie. W repertuarze przewijały się wątki przedszkolnych wspomnień, wakacji, bo te zaczynają się już za dwa dni oraz dumy, że od września przedszkolaki będą już pierwszakami! Później nadszedł czas wręczania nagród i dyplomów wszystkim „absolwentom" oddziałów przedszkolnych oraz miłych rozmów z wychowawcami, które przepełnione były życzeniami i gratulacjami dla najmłodszych. Rodzice żywiołowo utrwalali te chwile fotografiami i rejestrowanymi na domowych kamerach filmami. Nam też udało się zatrzymać je w obiektywie ... fotografie

 

 Matematyczne łamy i szpalty

 

Lubią matematykę, mają sporo matematycznych wiadomości, potrafią się nimi dzielić, dobierać zadania, łamigłówki, ciekawostki, fakty, by zachęcić innych do poznawania „królowej nauk".  Te słowa odnieść można do laureatów i uczniów wyróżnionych w Miejsko- Gminnym Konkursie Matematyczno - Redakcyjnym „Młody Matematyk", którzy w poniedziałek 25 czerwca odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 w Chojnicach, aby uczestniczyć w rozstrzygnięciu III edycji tego konkursu. Nad swoimi autorskimi gazetkami o tematyce matematycznej pracowali kilka miesięcy, zbierali wiadomości, zadania, projektowali komputerową szatę graficzną konkursowych egzemplarzy gazetek bądź wykonywali ją sami korzystając z własnych pomysłów i talentów artystycznych. Jury, nauczyciele matematyki SP3 mieli co czytać i podziwiać! Największe uznanie zdobyły gazetki autorów:

 

I miejsce: Julia Pazdalska, SP5 Chojnice

I miejsce: Nadia i Maja Czarneckie, SP 5 Chojnice

I miejsce: Amanda Gąsiorowska, SP3 Chojnice

II miejsce: Bartosz Sobczak, SP5 Chojnice

II miejsce: Paulina Kąkolewska, SP 5 Chojnice

II miejsce: Dawid Nowicki, SP 5 Chojnice

II miejsce: Szymon Kalinowski, SP Ogorzeliny

III miejsce: Mateusz Flohr, SP 5 Chojnice

III miejsce: Paulina Bielińska, SP 5 Chojnice

Wyróżnienie: Oliwia Laskowska, SP-5 Chojnice

Wyróżnienie: Wiktoria Bucholc, SP-5 Chojnice

Wyróżnienie: Katarzyna Łangowska SP-5 Chojnice

Wyróżnienie: Klaudia Szupińska , SP Ogorzeliny

Wyróżnienie: Jakub Kłodziński, SP-5 Chojnice

Wyróżnienie specjalne:  Adam Glaza za MA-tematyczną gazetkę EURO, SP-3 Chojnice


Wszystkim nagrodzonym redaktorom oddanym matematycznej pasji serdecznie gratulujemy!

A sponsorom nagród - Gminnemu Zespołowi Oświaty w Chojnicach, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród. fotoreportaż

 

WYNIKI KONKURSU DLA KLAS O-III SZKÓŁ POSTAWOWYCH
MIASTA I GMINY CHOJNICE

„ŚWIĘTY JAN CHRZCICIEL PATRONEM CHOJNIC"

 

Organizowanego przez Bazylikę Mniejszą p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela
w Chojnicach oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Chojnicach

w 10 rocznicę nadania honorowego patronatu miasta Chojnice św. Janowi Chrzcicielowi oraz ku pamięci śp. Ks. Biskupa Jana Bernarda Szlagi

 

- Konkurs polegał na wykonaniu plakatu na temat: Św. Jan Chrzciciel Patronem Chojnic". Forma dowolna, arkusz A3 Lub A4

 

Kategorie wiekowe:

·        kat. 1: uczniowie kl. O - jeden plakat przygotowany przez jeden oddział klasowy;

·        kat. 2: uczniowie kl. I-III - prace indywidualne;


1 miejsce: Zuzanna Stoltmann kl. III Zespół Szkół w Swornegaciach

2 miejsce: Liwia Borau kl. II Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach

3 miejsce: Jakub Górny kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach

 

Wyróżnienia:

•Grupy: OA, OB., OC, OD, OE, OF Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach

•Konstanty Masłoch kl. III Szkoła Podstawowa Charzykowy

•Karolina Makarowicz kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach

•Anastazja Szpener kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach

 

Dziękujemy za życzliwość  oraz zaangażowanie - niech św. Jan Chrzciciel

 prowadzi nas każdego dnia!
wystawa prac
 


Sport to świetna zabawa
 

Od kilkunastu lat uczniowie klas I-III z miejskich szkół podstawowych spotykają się podczas zawodów sportowych organizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach pod hasłem "Sport to świetna zabawa!". Dzieci walczą o puchar przechodni, który od 1999 roku  przekazywany jest najlepszej drużynie wśród uczestników zawodów na okres jednego roku. Tegoroczne zawody zgromadziły uczniów trzech podstawówek, tj: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 3. Rywalizacja obejmowała następujące konkurencje sportowe:

- bieg slalomem z małą piłką,

- strzał do bramki,

- bieg pod chustą z kręglem,

- zbieranie przyborów,

- bieg z piłką lekarską,

- rzuty do kosza,

- bieg slalomem z kręglem.

Dzieci wykazały się ogromną aktywnością fizyczną, szybkością w wykonywaniu zadań i zwinnością. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek i napoje; nie zabrakło ulubionych lodów i nagród. Oprawa muzyczna, która ubarwiła sportowe zmagania, wprowadziła wszystkich obecnych w sympatyczny nastrój. Jury, które bardzo dokładnie przyglądało się walczącym o miejsca uczniom, przyznało następujące miejsca:

I miejsce i puchar przechodni zdobyli uczniowie z SP3

II miejsce - uczniowie z SP1

III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 5

Gratulujemy zwycięzcom! Pozostałych uczestników zapraszamy za rok! fotoreportaż

(ds)Integracyjnie na festynie w SP3

16 czerwca 2012 r.
 

Wspaniała pogoda, zaangażowanie gospodarzy festynu - rodziców, nauczycieli, ogrom atrakcji dla młodszych i starszych, ochota do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu i scena, na której wiele się działo - to wszystko zjednoczyło w sobotnie przedpołudnie uczestników festynu w SP3. Efekt - wspaniały rodzinnie spędzony dzień na boiskach i terenach zielonych szkoły! To już „5 lat integracji w SP3" , tworzenia w szkole klas integracyjnych, jednoczenia się dla zapewniania coraz lepszych warunków nauki, opieki i pobytu uczniów w szkole. To także zapowiedź nowych inicjatyw, które służyć będą dzieciom - stworzenie „sali doświadczania świata", odnowienie zielonego boiska piłkarskiego, utworzenie placu do nauki jazdy na rowerach. Hukiem salwy z hakownicy Bractwo Rycerskie Herbu „Tur" rozpoczęło festyn. Później nastąpił czas zabawy i relaksu. Boisko „Sępik", plac zabaw, tereny zielone wokół szkoły zapełniły się dziećmi i dorosłymi. Rozstawiono różnorodne stoiska, stragany. Wielu uczestników zabawy cieszyło się fantazyjnymi makijażami, tatuażami. Dla nich też przygotowano konkursy przyrodnicze, plastyczne, sprawnościowe, różnorodne pokazy.
Ci którzy dbają o przyrodę zostawiali surowce wtórne i losowali nagrody. Degustatorzy domowej kuchni raczyli się grochówką i bigosem. Można było nabyć domowe wypieki. Na scenie wystąpił zespół „The Evergreens" i ci, którzy debiutowali dopiero ... na szkolnej scenie. Trwały aukcje i loterie. Jednym słowem sporo się działo!

Festyn rodzinny w SP3 corocznie wspierają niezawodni sponsorzy i współorganizatorzy, dyrekcja SP3, nauczyciele, Rada Rodziców SP3 bardzo dziękują im za pomoc i wsparcie..
fotoreportaż

Nasz bal szóstoklasistów A.D.2012
14 czerwca 2012 roku w sali gimnastycznej na wspólnym balu spotkali się uczniowie klas szóstych A,B,C,D. Zabawa była przednia i niezapomniana. Migawki z rozpoczęcia balu - tutaj
 FESTYN EKOLOGICZNY "5 LAT INTEGRACJI W SP3"
 

W sobotę 16 czerwca 2012 roku boiska sportowe i tereny zielone wokół Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach będą miejscem zabawy i relaksu! Godziny od 10.00 do 13.00 warto zarezerwować  na odwiedzenie szkoły - tu dla młodszych i starszych chojniczan dostępne będą atrakcje szkolnego festynu ekologicznego. W nawiązaniu do pięcioletniej tradycji istnienia oddziałów integracyjnych w szkole, festyn odbywać się będzie pod hasłem „5 lat integracji w SP3". Obecnie klasy integracyjne w Trójce funkcjonują na wszystkich poziomach kształcenia. Opieka nad dziećmi z różnorodnymi dysfunkcjami wymaga tworzenia specjalnych, nowoczesnych warunków nauki. Szkoła potrafi sprostać tym wymaganiom, modernizuje się, jest dobrze przystosowana do podejmowania wyzwań edukacyjnych. Nowym przedsięwzięciem szkolnym jest stworzenie w placówce „sali doświadczania świata", gdzie dzieci będą mogły w bezpiecznym, wygodnym otoczeniu chłonąć wrażenia przekazywane przez zmysły pobudzane muzyką, efektami świetlnymi, wibracjami. Seanse w sali dla uczniów mogą być również doskonałym środkiem wyciszającym i relaksacyjnym. Taka sala już wkrótce ma szansę powstać w Trójce! Wyznaczono dwa przestronne, połączone ze sobą pomieszczenia, prace remontowe rozpoczęły się. Dzięki funduszom unijnym otworzyła się również szansa na pozyskanie podstawowego wyposażenia. Ale potrzeby są znaczne, dlatego każdy grosik zebrany podczas czerwcowego festynu przybliży dzieci potrzebujące terapii oddziałującej intensywnie na wszystkie zmysły - do korzystania z takiej sali.

Atrakcji proponowanych podczas festynu przygotowano sporo! Każdy znajdzie coś dla siebie! Na scenie koncertowej wystąpi zespół „The Evergreens"! Dla najmłodszych przygotowano zamki, zjeżdżalnie dmuchane, trampoliny, konkursy sportowe i plastyczne. Nie zabraknie pokazów aikido, jazdy na rollersurferach, punktów układania fryzur, fitness, malowania twarzy, pojazdów wielkogabarytowych, pokazów ratownictwa medycznego, możliwości sprawdzenia się w strzelaniu z łuku, spotkania z Bractwem Rycerskim Herbu „Tur", prezentacji Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Scena festynu zapełni się młodymi talentami! W trosce o środowisko naturalne uruchomiony zostanie punkt puszkojada, gdzie puszki po napojach będzie można wymienić na nagrody. Trwać będzie również zbiórka surowców wtórnych - tonerów, baterii, plastikowych butelek, która wspomoże prowadzoną w szkole od dawna akcję pozyskiwania środków na rehabilitacji uczniów niepełnosprawnych. Organizatorzy festynu, Rada Rodziców nie zapomniała również o małej gastronomii i słodkościach dla uczestników zabawy! Serdecznie wszystkich zapraszamy na sobotnie festynowe przedpołudnie! Współorganizatorami dnia atrakcji w SP3 są TPD i PCK.

 


Tańce, piosenki, sport i zabawa w SP3
 

Corocznie w czerwcu prezentują swój dorobek artystyczny chojnickie szkoły podstawowe i gimnazja. Piąty dzień czerwca 2012 roku należał do Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Przenikliwy chłód dnia, potęgowany przez wiatr, zapowiadające opady chmury sprawiły, że mali artyści zrezygnowali z wyjścia na wolne powietrze, więc swoim gościom i fanom zaprezentowali się w sali gimnastycznej SP 3. Sala wypełniona po brzegi przez ponad 90 minut rozbrzmiewała muzyką, tańcem i pokazami sportowymi. Na scenie wiele się działo, a rytm artystycznym wydarzeniom nadawał kalendarz ułożony  z minionych czterech pór roku. A pokazy ... urzekały wdziękiem, spontanicznością i kolorowymi strojami! Artystom w tym względzie dorównywała zresztą widownia, wśród której prym wiodły barwy biała i czerwona wzmocnione nieodzownymi atrybutami kibiców - balonikami, twarzami w makijażach, szalikami i plakatami. Tak przygotowana widownia już od pierwszych minut pokazów dawała z siebie wszystko - gromko oklaskując występujących. A było kogo oklaskiwać! Wdzięczne tańce dzieci z oddziałów przedszkolnych (sześć zerówek zaprezentowało się w różnorodnych  gatunkowo tańcach - od baletu aż po repertuar współczesny, występy „Roztańczonych Trójeczek", tanecznych duetów z młodszych klas, rytmiczne pokazy sportowców na roller surferach przy dopingu szkolnych chirliderek - porywały widownię do zabawy, toteż kto chciał również z boku sceny pląsał i bawił się! Na niecodzienny pomysł wpadli uczniowie klas pierwszych sportowych o profilu nauki pływania. Wiemy, że mali pływacy mają już w dorobku pierwsze medale z zawodów pływackich, teraz zaś należy im się medal (mając na względzie owacje widowni) za pokazanie w tańcu i dowcipnie przygotowanych strojach - wszystkich znanych im już stylów pływackich! Starsi uczniowie „Trójki" wybrali wokalne popisy solowe, pokazy gry na mniej znanych instrumentach (bęben) oraz scenki teatralne kipiące humorem i żartem. Finał pokazów artystycznych należał do kibiców zbliżających się rozgrywek Euro. Widownia poznała wdzięczne, roześmiane, bardzo odmłodzone - „Jarzębiny z SP3", które niczym ich starsze odpowiedniczki piosenką „Koko Euro spoko" porwały widownię do wspólnego śpiewania. Tegoroczne pokazy artystyczne szkoły na długo pozostaną w pamięci wszystkich, którzy odwiedzili SP3. My zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia, dodajmy, że nad sprawnym przeprowadzeniem artystycznego projektu czuwał zespół nauczycieli, przygotowaniem scenariusza, koordynacją pracy z uczniami zajęła się pani Wiesława Koperska. Brawo!


Dzień Dziecka 2012 w atmosferze Euro!
 

Święto dzieci obchodzone 1 czerwca miało w Szkole Podstawowej nr 3 wymiar szczególny! Jak się okazuje wśród uczniów sporo jest kibiców futbolowego wydarzenia, które już niedługo przed nami - toteż Dzień Dziecka upłynął pod znakiem rozgrywek sportowych, podczas których piłka często była w grze. Stroje uczniów z przewagą barw białej i czerwonej, klasowe plakaty zagrzewające do sportowej rywalizacji, dowcipne przebrania, makijaże, okrzyki, piosenki - wypełniły czas przeznaczony tego dnia na zabawę. „Biało - czerwona flaga powiewa i I d klasę sportową do walki zagrzewa!" , „Sportowa I e wygrać chce! Silną drużynę dziś tworzymy, sportowej walki się nie boimy!" - to tylko niektóre hasła usłyszane w ferworze sportowych rozgrywek! Bawili się wszyscy i młodsi, i starsi! Jak się okazało piosenka „Koko Euro spoko" znana jest sportowcom z SP3 toteż można ją było w sali gimnastycznej wysłuchać nie raz. Do sportowych zawodów stanęły drużyny wszystkich klas i tak naprawdę liczyła się właśnie wspólna zabawa, nie było przegranych, ogromny doping publiczności nagradzał każdy wynik, a nagrody - lody ufundowane przez sponsora trafiły do wszystkich uczniów! Sportowe święto było także podkreśleniem dnia bez przemocy obchodzonym w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła bez przemocy". W tym roku jego główne hasło uczulało na działania na rzecz bezpiecznego kibicowania oraz przestrzegania zasad fair play. Znaczenie zachowania bezpieczeństwa podczas wspólnej zabawy, rozgrywek sportowych podkreślił też gość dzieci - pani Magdalena Stolp z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. W przerwach rozgrywek sportowych dzieci miały też okazję zobaczyć nowe przedstawienia teatralne przygotowane przez szkolne koło teatralne „Maskarada" („Sklepik z marzeniami" i „Sekret") oraz poznać laureatów szkolnych konkursów przeprowadzonych w maju. Ale ten dzień - stał się dla uczniów przede wszystkim niecodziennym wydarzeniem sportowym, dlatego dzisiaj przeżyjmy to jeszcze raz - a na to pozwoli obejrzenie fotografii, które zatrzymały w kadrach ów dzień pełen wrażeń!  fotoreportaż 

 

O biblijnych pannach na teatralnej scenie

 

Ten właśnie temat na teatralnej scenie III Diecezjalnego Konkursu Biblijnego przedstawili mali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Konkurs odbył się 26 maja 2012 roku w SP1. Reprezentujące SP3 - dzieci z oddziału przedszkolnego 0 c przygotowały inscenizację opartą na „Przypowieściach Jezusa o Królestwie Bożym". Mali uczniowie wybrali „Przypowieść  o pannach mądrych i głupich". Debiutujący aktorzy - najmłodsi wśród zgłoszonych do konkursu zespołów - spisali się doskonale i perfekcyjnie na konkursowej scenie, jury przyznało im trzecie miejsce. To wielkie wyróżnienie dla uczniów i zachęta do dalszej pracy. Jak przyznaje przygotowująca dzieci - wychowawczyni, pani Agnieszka Ratajczak - dzieci ucieszyła także nagroda - zestaw nagłaśniający, bardzo potrzebny do przygotowywania nowych przedstawień teatralnych. Pełne uznania dla małych aktorów są także katechetki współpracujące z grupą, panie Maria Wolanik, siostra Daria i Katarzyna Pakmur. Gratulujemy! Oto fotoreportaż z konkursu udostępniony przez organizatorów.  fotoreportaż


Olimpiada Przedszkolaków "Z Sępikiem raźniej!"

24 maja 2012 roku obiekty sportowe Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach po raz kolejny we władanie objęły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Przedszkolaki z SP3 w Chojnicach gościły dzieci z ZS nr 3 w Chojnicach, Przedszkola Samorządowego „Skrzaty" w Chojnicach, dzieci z oddziałów przedszkolnych z Kłodawy, Nieżychowic, Swornychgaci, Ostrowitego, Pawłowa, Silna i Ogorzelin. Mali sportowcy spotkali się na corocznej Olimpiadzie Przedszkolaków „Z Sępikiem raźniej!". Drużyny sportowe ochoczo i z wielkim zapałem rywalizowały w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów  w sali gimnastycznej i na murawie boiska "Sepik". Wola walki była ogromna! Uroczyście zapalony znicz olimpijski podgrzewał atmosferę i podkreślał rangę zawodów. Wdzięczne cheerleaderki z oddziałów zerowych SP3 także zagrzewały drużyny do sportowych zmagań, podobnie jak nauczyciele, dyrektor SP3 Karol Kołyszko oraz gość olimpiady - zastępca Burmistrza Chojnic, pan Jan Zieliński, obserwatorzy MKS „Chojniczanka" i cała przedszkolna widownia. Tuż przed inauguracją europejskich rozgrywek w piłce nożnej i dla małych sportowców nie zabrakło konkurencji z tej dyscypliny. Na boisku „Sępik" najbardziej skutecznymi strzelcami goli okazały się dziewczyny! Niemniej każda drużyna dała z siebie wszystko! Energii wystarczyło też na zabawę na szkolnym placu zabaw i degustację słodkości i lodów podczas przerwy w zawodach (dziękujemy sponsorom za słodki poczęstunek!). Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane upominkami. Najwyższe trofeum - Puchar ufundowany przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach trafił do drużyny z Kłodawy, Puchar „Czasu Chojnic" zdobyła drużyna z Nieżychowic, trzecim pucharem nagrodzono przedszkolaków z ZS nr 3 w Chojnicach. Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, piątym zespołem olimpiady zastały przedszkolaki ze Swornychgaci, szóstym - drużyna z Ostrowitego, siódmym - dzieci z oddziału przedszkolnego w Pawłowie, ósme miejsce ex aequo zajęły dzieci z  Przedszkola Samorządowego „Skrzaty" w Chojnicach, Oddziału Przedszkolnego w Silnie i Oddziału Przedszkolnego w Ogorzelinach. Gratulujemy! fotoreportaż


 Dobra passa pływaków z klas pierwszych - sportowych nadal trwa! O kolejnych medalach Aliny Miszczuk z kl. I d przeczytać można w zakładce sport
oraz tutaj
i tutaj

Książka moim przyjacielem

Spora grupa dzieci w młodszym wieku szkolnym, które opanowały w wystarczającym zakresie umiejętność czytania, sięga po pozycje z literatury dla umilenia wolnego czasu. Jednym czytanie po prostu sprawia przyjemność, inni lubią przenieść się w świat fantazji, jeszcze inni szukają w książkowych bohaterach wzorów do naśladownictwa. Dla Basi Mindak, uczennicy klasy 3b, która zajęła I miejsce w Miejsko - Gminnym Konkursie Czytelniczym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5, książka jest nieodłącznym atrybutem szczęśliwego dzieciństwa. Basia nie tylko czyta, bo lubi, ale fragmenty lektur, z którymi obcuje pozostają na długo w jej pamięci. Zna wiele szczegółów składających się na całość utworów. Z tych, które wyjątkowo się jej podobają, cytuje całe fragmenty. Wszystko to spowodowało, że we wspomnianym wyżej konkursie czytelniczym nie pozwoliła się pokonać i wyszła zwycięsko. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach nauki.

O konkursie
Basia w tym roku szkolnym zdobyła maksymalną liczbę punktów w Miejsko - Gminnym Konkursie Czytelniczym klas III "W świecie książek" i zajęła I lokatę. Taką samą liczbą poprawnych odpowiedzi może pochwalić się również Jeremi Mrówczyński z klasy III a, który po dogrywce zajął ostatecznie IV miejsce. I Basia i Jeremi triumfowali również w ubiegłorocznej edycji konkursu.
Szczególne wyróżnienie należy się też Agacie Warsińskiej z kl. II d, która debiutując w konkursie wśród trzecioklasistów zajęła ósmą lokatę!
fotoreportaż  

„Polak, Anglik, dwa bratanki, czyli zabawy językiem polskim i angielskim" - konkurs miejsko - gminny  - edycja ósma
15 maja 2012r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach odbyła się ósma edycja konkursu „Polak, Anglik, dwa bratanki, czyli zabawy językiem polskim i angielskim".
Do rywalizacji stanęło sześć drużyn z miasta i gminy Chojnice. Drużyna SP3 w składzie:Emilia Zagórska, VIb, Monika Skwierawska, VIa, Daniel Jażdżewski, VIb zajęła II miejsce. Gratulujemy! Laureaci

Sukcesy pierwszoklasistów w konkursie przyrodniczym
Przyrodniczymi sukcesami mogą pochwalić się uczniowie klas Ia i I c - o konkursie zorganizowanym przez Park Narodowy Bory Tucholskie w linku przyrodnicy z I a i I c

Matematyczny sukces uczniów z III a

9 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Chojnicach odbył się miejski konkurs matematyczny klas I - III. Każdą chojnicką szkołę podstawową reprezentowało po 3 uczniów, którzy w eliminacjach szkolnych zajęli czołowe miejsca. Uczniowie wykonywali 6 zadań w ciągu jednej godziny. Laureatami tego konkursu zostało dwóch uczniów klasy III a naszej szkoły: Aleksandra Brünn i Paweł Mańkowski. Uczniowie zdobyli taką samą liczbę punktów i zajęli  ex aequo trzecie  miejsce. (Celina Babińska)
 

foto

Majowa wycieczka w nagrodę

 

Dzieci z koła ekologiczno - sozologicznego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach najpierw zimową porą dokarmiały ptaki - pilnie obserwując efekty swoich działań, później pięknie udokumentowały swoją pracę w formie albumu, by teraz móc wspólnie  spędzić czas na wycieczce. Album przygotowany przez dzieci został nagrodzony II miejscem w Powiatowym Konkursie na Kronikę „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę" zorganizowanym przez Zaborski Park Krajobrazowy, a nagrodą okazała się (ku radości uczniów!) właśnie wycieczka i udział w warsztatach ornitologicznych w Kokoszce. Wycieczka odbyła się 14 maja 2012 roku i przyniosła młodym przyrodnikom wiele wrażeń - obserwowali i oznaczali ptaki różnych środowisk, wędrowali leśnymi ścieżkami, uczestniczyli w plenerowych zajęciach przyrodniczych i ognisku przygotowanym przez organizatorów. Opiekunka koła pani Bernadeta Kolarzyk bardzo chwali zaangażowanie uczniów w tworzenie wspólnej dokumentacji kroniki, w tej pracy może wyróżnić troje uczniów z klasy czwartej uczestniczących w zajęciach koła ekologiczno - sozologicznego : Marysię Leszczyńską, Szymona Kulasa i Radka Wielewskiego, ale pochwały za pomysłowość, systematyczność pracy i obserwacji - należą się wszystkim przyrodnikom. Gratulujemy im pomysłowości, tak potrzebnego zaangażowania w pomaganie ptakom i ... wspaniałej nagrody!

migawki z wycieczki 


UCZNIOWIE Z TRÓJKI NA KONKURSIE W GDAŃSKU 


          Dnia 28 marca 2012 r. troje piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3:  Daniel Glazer, Jakub Troka i Bartosz Repiński reprezentowali szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Across Cultures"z wiedzy o  kulturze Wielkiej Brytanii i Irlandii. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych i odbył się w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 w Gdańsku. Uczestniczyło w nim 40 uczniów ze szkół z Gdańska, Banina, Borzestowa, Świerków i Rekowa Górnego oraz my jako jedyna szkoła z Chojnic. Opiekunem uczniów z trójki była anglistka Joanna Woźniczka. Udział naszych uczniów w tym konkursie zakończył się sukcesem, gdyż uzyskali oni wszyscy wysoki wynik punktowy, a dwoje z nich (Daniel i Kuba) otrzymało wyróżnienia. Nauczyciele z trójki na lekcjach języka angielskiego realizują innowację pedagogiczną „Palcem po mapie czyli podróże po krajach anglojęzycznych" i zagadnienia kulturowe często pojawiają się na lekcjach. Sukces w konkursie to zasługa uczniów, którzy przygotowywali się do konkursu, uczestniczą w zajęciach koła języka angielskiego i mają już wiele sukcesów w szkolnych konkursach językowych. Dzieci chętnie uczą się o kulturze, tradycjach i symbolach krajów anglojęzycznych.  Uczniowie dobrze wiedzą, że język angielski jest łaciną XXI wieku i są świadomi cywilizacyjnej konieczności uczenia się tego języka oraz poznawania kultur państw anglojęzycznych.  (Joanna Woźniczka)  laureaciWITAJ MAJOWA JUTRZENKO!
 

30 kwietnia 2012 roku słowami Mazurka 3 Maja wyśpiewanymi przez dzieci, melodią tego utworu rozbrzmiewającą z trąbki dzięki Wojtkowi Drozdowi z kl. IV a - w atmosferę wydarzeń sprzed 221 lat wprowadzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach zebranych w sali gimnastycznej autorzy apelu z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy akompaniamencie muzyki poważnej uczniowie wspominali historyczne wydarzenia z czasów, kiedy powstawała pierwsza w Europie, a druga na świecie nowoczesna konstytucja zawierająca prawne podstawy do przekształcenia kraju w  państwo silne, gotowe zmian i przeciwstawienia się trudnościom politycznym, ekonomicznym, ustrojowym oraz zacofaniu gospodarczemu, jakie panowały pod koniec XVIII wieku. Konstytucja 3 Maja obowiązywała krótko - 14 miesięcy, ale dla nas Polaków jest do dzisiaj wielkim symbolem wewnętrznych sił narodu zdolnego do politycznego odrodzenia się, symbolem chwil chwały, nieugiętości ducha i wielkiej walki o honor ojczyzny, dążeń niepodległościowych i poważania wartości demokracji. Apel przygotowali i prowadzili uczniowie klasy V b pod opieką nauczycieli, pani Renaty Bukowskiej i Piotra Skorupskiego. (fotoreportaż)


        Talenty na Dzień Ziemi
 

Przypadający w niedzielę „Dzień Ziemi" (22.04) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3
w Chojnicach obchodzili we wtorek 24 kwietnia. Był to dzień długo wyczekiwany przez uczniów nie tylko dlatego, że Dzień Ziemi jest świętem wszystkich, którym bliska jest ekologia. Powód był jeszcze jeden -  uczniowie zaplanowali uczynić ten szkolny dzień innym niż wszystkie pozostałe. Zgodnie z głównym hasłem tegorocznego Dnia Ziemi „Dobra energia dla wszystkich" postanowili, by ... dobra energia emanowała również ze szkolnej sceny zapełnionej uczniowskimi talentami. Pomysł pomogli zrealizować nauczycielki - panie Bernadeta Kolarzyk, Ewa Leszczyńska, Ilona Szramka, Małgorzata Nowak. Przygotowano dwa spotkania „Mam talent", podczas których uczniowie klas 0 - III i IV - VI zaprezentowali swoje talenty, umiejętności i pasje. Zgłoszeń było tak wiele, że potrzebne były eliminacje klasowe. Ostatecznie na apelach wystąpiło łącznie ponad sześćdziesięcioro wykonawców, a tłem ich popisów była wspaniała galeria prac plastycznych. Na scenie śpiewano (po polsku i angielsku, prezentując repertuar z różnych gatunków muzycznych) , recytowano, tańczono solo, zespołowo i w duetach. Były też popisy gimnastyczne, karate, mini koncerty z wykorzystaniem różnorodnych instrumentów muzycznych. Publiczność - koleżanki, koledzy, nauczyciele, dyrektor szkoły oraz wicedyrektorzy nie szczędzili braw za udane prezentacje artystyczne. Dla wszystkich przygotowano pamiątkowe dyplomy. Apele były też okazją do wręczenia nagród laureatom szkolnych konkursów: „Pomóżmy ptakom przetrwać  zimę",
Laureaci:
1. Maria Leszczyńska, IV a; Radosław Wielewski, IV a
2. Adam Ejsmont, IV c
3. Kamil Kulas, kl. II; Szymon Kulas, IVa; Karolina Rybarczyk, VIb
wyróżnienia:
Emilia Zagórska, VIb; Martyna Jażdżewska, V d; Oliwia Domeracka,Daria Muszak, Wiktoria Rytlewska, Oliwia Wocial, IV c

„Las w czterech porach roku",
1. Mikołaj Lackowski, V d
2. Maksymilian Brostek, IV c, WojciecH Drozd, IV a
3. Maria Leszczyńska IV a, Radosław Wielewski, IV a, Emilia Zagórska, VI b
wyróżnienia:
Karolina Kosecka, IV c, Filip Sekulski, VI d, Natalia Wincencjusz, V d

„Piosenka ekologiczna",
1. Magdalena Basińska, III a
2. Andżelika Bielińska, III b
3. Weronika Swakowska, III a
wyróżnienie: Julia Drozd, I a

„Jak nas widzą, tak malują - 20 lat Państwowej Straży Pożarnej"
klasy 0 - III
1. Nina Dłużewska, I a
2. Julianna Lewińska, I a
3. Paulina Peplińska, 0 a
wyróżnienia: Angelika Solejewska, I c ; Maksymilian Jażdżejewski, kl. II a (zdobywca później przyznawanej II nagrody w konkursie miejskim)
Klasy IV - VI
1. Aleksandra Glaza, IV a
2. Wiktoria Fryca, VI a
3. Martyna Wójcik, V b
wyróżnienia: Klaudia Lemanczyk, VI b ; Magdalena Dahlke, VI a
Najważniejsze jednak, że ten dzień pozwolił w pełni poznać talenty uczniów, które pewnie nie raz zabłysną na szkolnej (i nie tylko) scenie.

fotoreportaż

MALI  PŁYWACY Z WIZYTĄ W RATUSZU
- czytaj w dziale "Sport"

POWIATOWY KONKURS HUMANISTYCZNO - PRZYRODNICZY "Ortografia w przyrodzie"

O tym, że można zajmująco i poprawnie pisać o przyrodzie i zarazem projektować nowe symbole otaczającej nas natury udowodnili uczniowie SP3.
w Powiatowym Konkursie Humanistyczno - Przyrodniczym "Ortografia w przyrodzie" dobyli 5 na 12 przyznanych nagród. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu nowego logo Parku Narodowego „Bory Tucholskie" i uzasadnienie tego wyboru. Do konkursu przystąpiło 114 osób z 9 szkół podstawowych z powiatu chojnickiego.
W kategorii klas czwartych wyróżnienie otrzymała  Maria Leszczyńska (opiekun Pani Bernadeta Kolarzyk). W kategorii klas piątych pierwsze miejsce zajął Antoni Hope (opiekun Pani Justyna Zielińska).W kategorii klas szóstychPierwsze i drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Pierwsze Jędrzej Hope (opiekun Pani Ewa Murawska) a drugie Emilia Zagórska (opiekun Bernadeta Kolarzyk). Wyróżnienie otrzymała Marta Marszewska  Podczas uroczystego rozdania nagród uczestnicy obejrzeli zaprojektowane loga oraz wysłuchali wszystkich opisów. Sami również spośród siebie, w tajnym głosowaniu, wybrali najlepszą pracę. Nagrodę publiczności otrzymał Jędrzej Hope.
Gratulujemy!
fotoreportaż
ETAP POWIADOWY TURNIEJU BRD W SP3
 

19 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Szkoła gościła pięć najlepszych drużyn ze szkół podstawowych oraz gimnazjów wyłonionych w etapie miejskim i etapach gminnych.  Uczestnicy turnieju musieli popisać się wiedzą teoretyczną na temat ruchu drogowego, udzielania pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach oraz wykazać się sprawnością jazdy po rowerowym torze przeszkód. Stawką było przejście najlepszej drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 12 maja 2012 roku w Gdańsku.

Wyniki turnieju:


Szkoły podstawowe:

I - SP Lichnowy

II - SP nr 1 w Czersku

III - SP nr 3 w Chojnicach

IV - SP Konarzyny

V - SP Wielkie Chełmy


Gimnazja:

I - Gimnazjum nr 1 w Chojnicach

II - Gimnazjum w Czersku

III - Gimnazjum w Brusach

IV - Gimnazjum w Konarzynach

V - Gimnazjum w Sławęcinie


Najlepsze wyniki indywidualne osiągnęli zawodnicy:

Szkoły podstawowe:

I - Grzegorz Kotlęga, SP nr1 w Czersku

II - Jędrzej Hope, SP nr 3 w Chojnicach

III - Marta Koniarska, SP w Lichnowach

IV - Adrian Szulc, SP w Lichnowach

V - Adam Ambroziak, SP nr 3 w Chojnicach


Gimnazja:

I - Amadeusz Drewczyński, Gimnazjum w Czersku

II - Mateusz Cisewski, Gimnazjum w Czersku

III - Mikołaj Brunka, Gimnazjum nr 1 w Chojnicach

IV - Mateusz Gawlik, Gimnazjum nr 1 w Chojnicach

V - Karol Rafiński, Gimnazjum w Brusach


Koordynatorem etapu powiatowego turnieju z ramienia Pomorskiego Kuratorium Oświaty była pani st. wizytator Aleksandra Łasicka, gospodarzem eliminacji dyrektor SP3 pan Karol Kołyszko, gośćmi turnieju - pan Przemysław Biesek - Talewski,  wicestarosta Powiatu Chojnickiego, pan Jan Zieliński, zastępca Burmistrza Miasta Chojnice, pani Bernadeta Zimnicka, dyrektor Gminnego Wydziału Oświaty w Chojnicach. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Chojnicach, nauczyciele SP3 prowadzący turniej, opiekunowie drużyn, pielęgniarka pani Dorota Drążkowska.

Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowano upominki. Uczniowie, którzy indywidualnie wypadli najlepiej - stali się posiadaczami rowerów. Nagrody dla uczestników turnieju ufundowali: Burmistrz Miasta Chojnice, Burmistrz Miasta Brusy, Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Gmina Czersk, Urząd Gminy Konarzyny, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach.

(FOTOREPORTAŻ)

Laury najmłodszych pływaków z SP3
Uczniowie z dwóch klas pierwszych o profilu sportowym 14 kwietnia 2012 roku wzięli udział w IV Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w Pływaniu Dzieci
. "Dla 12 z 14 naszych uczniów start w Kołobrzegu był pierwszym startem w zawodach pływackich w życiu. Znaczna część tych dzieci na początku września obawiała się wejść do basenu, a po kilku miesiącach nauki pływania były w stanie wziąć udział w zawodach i zająć tak wysokie miejsca. Cztery medale, sześć dyplomów za miejsca 4-6 i także kilka miejsc w pierwszej dziesiątce to naprawdę bardzo duży sukces tych dzieci."(Joanna Koperska - nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor uczniów) 
(wyniki naszych zawodników)

(fotoreportaż)
więcej na podstronie sukcesy uczniów

Maluchy z SP3 recytują wiersze o wiośnie
 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach wzięły udział w szkolnym konkursie recytatorskim „Poezja bliska dzieciom". W tym roku konkursowe recytacje związane były z tematyką wiosenną. Na scenie w szkolnej harcówce wystąpiło 12 reprezentantów z sześciu oddziałów przedszkolnych. Publiczności udzielił się wiosenny nastrój recytowanej poezji, każdy z recytatorów został ciepło przyjęty przez publiczność i za swój występ nagrodzony gromkimi brawami. Jury przyznało 4 nagrody, a wszystkich pozostałych recytatorów nagrodziło wyróżnieniami.
1 miejsce - Paulina Pupka - Lipińska
2 miejsce ex aequo- Agata Buława, Amelia Strzelecka

3 miejsce - Karolina Kaczor

                                                            (fotoreportaż)

                                            „Z ekologią za pan brat"

W Zespole Szkół nr 7 odbył się po raz drugi powiatowy konkurs matematyczny dla uczniów klas V „Z ekologią za pan brat". Frekwencja była wysoka. - W konkursie wzięli udział przedstawiciele 13 szkół z powiatu chojnickiego.

Najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Drugie miejsce zajęła SP nr 5, a trzecie miejsce zajęli gospodarze z SP nr 7


Skład drużyny SP3: Weronika Starczewska V b, Martyna Wójcik V b, Daniel Glazer V a

(wiadomość z portalu chojnice. com)MIEJSKI ETAP OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

27 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach odbył się etap miejski Turnieju BRD. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z chojnickich szkół podstawowych (SP1, SP3, SP5, SP7) oraz gimnazjów (nr 1, 2, 3, i Akademickiego). Uczestnicy turnieju rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, zdobywali punkty za zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oceniano również część praktyczną turnieju, tj. jazdę rowerem po torze przeszkód. Zawody prowadził p. Wojciech Przytarski, sędzią głównym był p. Piotr Skorupski, opiekę medyczną sprawowała p. Dorota Drążkowska.
 

Oto wyniki drużynowe turnieju:

            Szkoły podstawowe:

 1. Szkoła Podstawowa nr  3 w Chojnicach
  (Jędrzej Hope, Adam Ambroziak, Hubert Synoradzki)
 2. Szkoła Podstawowa nr  1 w Chojnicach
  (Dawid Rohde, Marcin Dolina, Arkadiusz Król)
 3. Szkoła Podstawowa nr  5 w Chojnicach
  (Jędrzej Biesek, Paulina Konkolewska, Łucja Konieczna)
 4. Szkoła Podstawowa nr  7 w Chojnicach
  (Dawid Ejsmont, Kamil Szymański, Daniel Siawiarski)

 

Gimnazja:

 1. Gimnazjum nr  1 w Chojnicach
  (Mateusz Gawlik, Mikołaj Brunka, Marcin Warmbiel)
 2. Gimnazjum nr  2 w Chojnicach
  (Artur Wielewski, Maciej Czarnowski, Jeremiasz Grela)
 3. Gimnazjum Akademickie w Chojnicach
  (Paweł Ropela, Błażej Guziński, Krystian Stencel)
 4.  Gimnazjum nr 3 w Chojnicach
  (Tomasz Kubiś, Marcin Wiligała, Adrian Kaczmarek)
 

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli: Jędrzej Hope (SP3 w Chojnicach), Artur Wielewski (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)

Miasto Chojnice w etapie powiatowym turnieju reprezentować będą zwycięzcy etapu miejskiego - drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach  i Gimnazjum nr  1 w Chojnicach. Gratulujemy i życzymy sukcesów w powiatowym etapie turnieju, który odbędzie się 19 kwietnia 2012 roku również w SP3.


Dzieciństwo wierszem malowane `2012
 

6 marca 2012 roku Szkoła  Podstawowa nr 3 w Chojnicach gościła recytatorów ze wszystkich chojnickich szkół podstawowych. W tym dniu odbyła się w Trójce XII edycja Miejskiego  Konkursu Recytatorskiego „Dzieciństwo wierszem malowane". Uczniowie z klas 0 - III i IV - VI przedstawiając interpretację  przygotowanego repertuaru poetyckiego rywalizowali o przejście do finału międzygminnego, który będzie miał miejsce w Ogorzelinach 21 marca 2012 roku podczas corocznych „Spotkań z poezją". Jury w składzie pani Anna Gostomczyk - Wieczorkiewicz, pani Anna Lipińska i pani Wioletta Karpiak po wysłuchaniu czterdziestu recytatorów wyłoniło do reprezentowania miasta Chojnice w konkursie międzygminnym następujących uczniów:

Laureaci z klas 0 - III

 1. Kornelia Mazur, kl. I d,  Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
 2. Zuzanna Ringwelska, kl. II e , Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
 3. Aleksandra Brünn, kl. III a , Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach

Laureaci z klas IV - VI

 1. ex aequo  Maria Leszczyńska, kl. IV a Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach,
  Jakub Domagała, kl. V Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
 2. Krzysztof Łuszczak, kl. IV Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach

Wyróżniono uczniów:

 • - Dominika Rzeźnika, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
 • - Aleksandrę Grubicką, kl. II c, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
 • - Wojciecha Zenkera, kl II, Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach
 • - Alicję Mesjasz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
 • - Filipa Schulza, kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
 • - Maję Czarnecką, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach

Młodzi artyści przyznali także swoje nagrody. Trafiły one do Moniki Guentzel z kl. III d Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach i Krzysztofa Łuszczaka z kl IV Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach.

Dyrekcja SP3 i organizatorzy konkursu gratulują wszystkim uczniom wspaniałego talentu w przekazywaniu piękna  poezji tworzonej dla dzieci, a laureatom życzą równie udanych prezentacji wierszy podczas „Spotkań z poezją", które pierwszego dnia kalendarzowej wiosny odbędą się w Ogorzelinach. zdjęcia z konkursuPomagamy dzieciom z Białorusi
 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach otrzymali podziękowanie od proboszcza parafii Niepokalanego Serca Maryi w Orszy , ks. Verelego Orsika - za prowadzoną w szkole akcję zbierania przyborów szkolnych i zabawek dla orszańskich dzieci. Orsza to białorusk

&  
created & hosted by intensys.pl