Szkoła z klasą Strona główna

Osiągnięcia

Najlepsi z nalepszych w roku szkolnym 2016/2017data dodania: 2017-09-10

Najlepsi z najlepszych`2016/2017

     

Na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 wyróżniającym się w edukacji uczniom przyznano nagrody Burmistrza Miasta Chojnice oraz Dyrektora Szkoły. W tym soku sięgnęli po nie:
Nagrody Burmistrza Miasta - Jan Sosiński, VI a, Aleksandra Mindak, VI d, Martyna Majer, IV b
Nagrody Dyrektora Szkoły - Mateusz Meyer, VI d, Klaudia Rolbiecka, VI d, Natalia Mosek, VI d
Gratulujemy!
relacja portalu Chojnice.com z uroczystości wręczenia Nagród Burmistrza --- relacja portalu Chojnice24.pl --- relacja Chojnice.TV ---

Najwyższe laury uczniów w roku szkolnym 2015/2016data dodania: 2016-05-15

Wiktor - znaczy zwycięzca!   Wiktor Prabucki z klasy VI c nosi imię, które z języka łacińskiego tłumaczone jest jednoznacznie - "zwycięzca". W latach szkoły podstawowej wielokrotnie udawało mu się sięgać po zasłużone laury w konkursach przedmiotowych, sporcie i podkreślić tym samym znaczenie imienia, które nosi! 
   W roku szkolnym 2015/2016 biorąc udział w niełatwych, prestiżowych konkursach także wracał z nich z tarczą! Miano Finalisty w Kuratoryjnym Konkursie Matematycznym, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" oraz I miejsce (indywidualnie) w Powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turniej Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym i III miejsce zespołowe w tymże konkursie - to nie lada wyniki! Ale jak na prawdziwego zwycięzcę przystało nasz Wiktor nie lubi się chwalić, cieszą go osiągnięte wyniki, ale także praca i trening do nich prowadzące.
    Lubi matematykę, przedmioty śćisłe, ale też i artystyczne,do tego tanieć, śpiew! Postarał się także, by na jego świdectwie stał równy rząd szóstek i piątek! Imię przecież do czegoś zobowiązuje! Gratulujemy serdecznie Wiktorze!
 

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH w r.szk. 2015/2016

     

Wiktor Prabucki, VIc, Agata Warsińska, VId, Katarzyna Liśniewska, VI d, Aleksandra Mindak, V d.

          
Anna Knopik, VIa, Radosław Majer VIb, Szymon Starczewski, VIb

Gratulujemy!


Ortograficzne podium dla Wiktorii, 10 maja 2016 r.


         18 marca br. w Szkole Podstawowej nr 5 w Gdańsku odbył się X Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. W maju poznaliśmy wyniki ortograficznych zmagań trzecioklasistów z województwa pomorskiego. Miło, że wśród najlepszych znawców ortografii znalazła się chojniczanka. Miano wicemistrza ortografii zdobyła uczennica klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach Wiktoria Kroplewska zajmując drugie miejsce w konkursie. Dyplom, nagroda już odebrane, także pierwsze gratulacje od wychowawczyni klasy pani Ilony Szramki, dyrekcji szkoły, koleżanek i kolegów z klasy integracyjnej za wspaniały wynik w trudnych ortograficznych zmaganiach. My również serdecznie gratulujemy i życzymy Wiktorii dalszych sukcesów w wielu konkursach! Jest zdolną, pilną uczennicą, posiada już sporo uczniowskich laurów. W przyszłości, z pewnością ich przybędzie! relacja portalu Chojnice.com


    
                             Brawo Wiktoria!Pierwsza lokata Agaty Warsińskiej z kl. VI d  - Finał VII Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych,
Chojnice, 16.04.2016 roku 

Konkurs corocznie organizuje Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej pod patronatem kuratorów oświaty województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

   
   Tematem tegorocznej edycji konkursu była historia św. Pawła Apostoła w Dziejach Apostolskich. W konkursie na etapie szkolnym wzięło udział 1307 uczniów z 60 szkół podstawowych z terenu Diecezji Pelplińskiej. W etapie rejonowym uczestniczyło 125 uczniów, do finału awansowało 59 z nich.

Uczniowie finaliści spotkali się  w Chojnicach w gościnnych progach parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela. Po ocenie pisemnego testu wyłoniono  najlepszą piątkę uczestników, którzy już ustnie zaprezentowali sylwetkę św. Pawła jako „apostoła narodów". Ostateczne wyniki konkursu mierzone bogactwem  wiedzy, istotą treści wypowiedzi i pięknem słownego przekazu dały naszej uczennicy pierwsze miejsce w konkursie!


                             Agato, gratulujemy!

fotorepotraż i relacja "Radia Głos"


Rok szkolny 2014/2015

Najlepsi wśród najlepszychdata dodania: 2015-06-29

Gdy talent idzie w parze z posiadaną wiedzą ...

Jeżeli potrafimy dbać o rozwijanie swoich talentów, odkrywamy radość wykonywania prac, które cieszą nas samych oraz bogacimy z całych sił posiadaną już wiedzę możemy liczyć, że los odda nam wszystko z nawiązką i doliczy do naszych dążeń także sukcesy. A sukcesy zauważane przez innych ludzi cieszą swą miarą nas samych i wszystkich wokół, tak powinno być  zawsze i wszędzie!

W roku szkolnym 2014/2015 swoją edukację w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach kończy uczennica, którą  śmiało możemy nazwać Basią - dziewczyną z sukcesami! To uczennica klasy VI b Barbara Mindak. Basia w ciągu sześciu lat edukacji szkolnej sięgnęła po niezliczoną liczbę dyplomów potwierdzających zasadę - kto pilnie pracuje, zbiera laury! W bieżącym roku szkolnym Basia zebrała najwyższe uczniowskie trofea - tytuły laureatki (j. polski) i finalistki (matematyka) Konkursów Kuratoryjnych, ale to nie wszystko ... Posiadana gruntowna wiedza humanistyczno - ścisła poprowadziła ją na Wyspę Zagadek, gdzie mogła pochwalić się swymi przemyśleniami i atrakcyjnym ujęciem konkursowych tematów oraz wygrać uczestniczenie w ciekawej podróży do Szwecji. Jeśli dodamy do tego świetną lokatę w Lidze Matematycznej (regionalnej), nagrody w powiatowych konkursach j. angielskiego, nagrody i świetne lokaty w corocznych Międzynarodowych Konkursach Kangura Matematycznego, ogromną liczbę nagród w miejskich turniejach wiedzy o naszym mieście i regionie, konkursach plastycznych, zawodach  pływackich i żeglarskich oraz wielu konkursach szkolnych - to i tak odkryjemy tylko część osiągnięć Basi. To uczennica, która potrafi pracować z pasją, nie zaniedbuje swoich zainteresowań. Wiemy, że  lubi żeglować, zakwalifikowała się w 2013 na rejs żaglowcem  „Zawisza Czarny", chętnie startuje w zawodach pływackich, pięknie maluje, szkicuje i najważniejsze - cieszy się z tego, co robi! W latach 2015,2014,2013 była laureatką nagrody Burmistrza Miasta Chojnice dla najlepszych uczniów naszego miasta. W 2012 Nagrodą Dyrektora Szkoły wyróżnił ją dyrektor Karol Kołyszko.

Teraz Basiu życzymy Ci dalszych sukcesów w gimnazjum, do którego będziesz uczęszczała. Nadal pielęgnuj swoje talenty, rozwijaj pasje i wiadomości, które Cię zainteresują i będą inspirować do nowych wyzwań! Wiemy, że sporo jeszcze osiągniesz, wszystko wszak przed Tobą  - i pamiętaj, my zawsze jesteśmy  z Ciebie bardzo dumni! I jeszcze raz przypominamy, cenimy Cię też  jako osobę niezwykle otwartą, wrażliwą, koleżeńską, miłą, usłużną, wesołą. Bawiły nas teatralne popisy Twoje i klasy, do której uczęszczałaś. Nie bałaś się trudnych ról, potrafiłaś tryskać energią, zarażać nią innych. To bardzo ważne, bo świadczy, że umiesz dawać innym cząstkę swojej radości. Za koleżeńską postawę, szczerość, radość bycia uczennicą teraz dedykujemy Ci specjalny medal z uśmiechem w tle! Powodzenia Basiu!

                                

    
          Basia Mindak, kl. VI b        Praca Basi wzorowana na  
                                                       "Słonecznikach" van Gogha

 
uroczystość wręczania kuratoryjnych nagród`2015

 
książka za pilność i wielość osiągnięć  w SP nr 3 z dedykacją od dyrektora szkoły i Rady Rodziców SP3

o Basi w mediach -14 października 2015 r.


Oni sięgnęli po najwyższe laury w roku szkolnym 2014/2015!

Barbara Mindak, VI b, Agata Warsińska, V d, Agata Rekowska, VI a - to laureatki tegorocznych Nagród Burmistrza Miasta Chojnice. Agnieszka Pawłowska, VI b, Patrycja Rekowska, VI b, Jeremi Mrówczyński, VI a - to zdobywcy Nagród Dyrektora Szkoły. Gratulujemy!

        Marzec 2015 roku mnoży sukcesy uczniów SP nr 3data dodania: 2015-03-21

          W marcu 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach poznali wyniki wielu konkursów rejonowych, powiatowych, miejskich i mogą już cieszyć się ich rezultatami. Prym wiodą  język polski i matematyka!

Uczennica klasy VI Barbara Mindak sięgnęła po najwyższe laury i może  poszczycić tytułem laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku! Sukces tym większy, gdyż uczennica została również finalistką Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Zdolną uczennicę do konkursów przygotowywały nauczycielki Elżbieta Koperska (j. polski) i Grażyna Matthes (matematyka).

W marcu matematyczne sukcesy uczniów zdają się mnożyć. Na początku marca w  SP nr 7 rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas V „Z ekologią za pan brat". Start piątoklasistów, Radosława Majera, Wiktora Prabuckiego, Szymona Starczewskiego po opieką pani Anny Homy należał do bardzo udanych i przyniósł uczniom pierwszą lokatę!  

Młodych matematyków - Szymona Starczewskiego, Radosława Majera oraz Barbarę Mindak ucieszyły tez wyniki XIV Ligi Matematycznej - rejonowego konkursu matematycznego organizowanego przez dwa słupskie licea i Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ta trójka uczniów zakwalifikowała się do finału tegoż konkursu i już w kwietniu zmierzy się z najlepszymi pasjonatami „Królowej nauk"  podczas finału Ligi Matematycznej. W przygotowaniach pomagają im ich nauczycielki matematyki, panie Anna Homa i Grażyna Matthes.
     Do matematycznych sukcesów uczniowie SP nr 3 w marcu dołożyć mogą także świetny start w VII Miejskim Turnieju Wiedzy z Historii Sztuki, który odbył się 12 i 13 marca 2015 roku w SP nr1. Po turniejowym teście wiedzy o sztuce, przygotowaniu kopii wybranego dzieła oraz zadaniach z malarstwa dwa zespoły (spośród czterech) znalazły się na konkursowym podium zajmując I i III miejsce. Zespołami opiekował się nauczyciel historii Piotr Skorupski. Zwycięska drużyna z SP nr 3 zapewniła sobie triumf już pierwszego dnia konkursu zyskując znakomity, bardzo wysoko oceniony wynik za test wiedzy! Układanie artystycznych puzzli i przygotowana prezentacja architektury baroku (zwycięska drużyna) i malarstwa Pabla Picassa (drużyna z III miejsca) dopełniły miarę sukcesu w drugim dniu konkursu! Oto składy drużyn: I miejsce Barbara Mindak, Agnieszka Pawłowska, Dominika Orlikowska, Patrycja Rekowska z klas VI, Joanna Gawin, klasa V; IIImiejsce uczniowie klas VI, Piotr Ringwelski, Paweł Mańkowski, Jeremi Mrówczyński, Agata Rekowska, Aleksandra Brünn. 
   Wszystkim uczniom bardzo gratulujemy tak wielu sukcesów i życzymy dalszych dobrych startów w konkursowych zmaganiach!


Zdobywcy Wyspy Zagadekdata dodania: 2014-11-07

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, Barbara Mindak i Jeremi Mrówczyński  sięgnęli po najwyższe laury  w XIV Ogólnopolskim Konkursie Twórczego Używania Umysłu  „Wyspa Zagadek"! To znakomite i chlubne osiągnięcia dzieci, ponieważ by znaleźć się w ścisłym finale musieli pokonać ponad 800 twórczych uczniowskich umysłów z  całej  Polski.

Basia i Jeremi przystąpili do konkursowych zmagań jako piątoklasiści. W czerwcu 2014 roku, po pierwszym etapie konkursu, dowiedzieli się, że są w grupie 66 finalistów wyłonionych przez jury z 870 uczestników. 14 czerwca 2014 roku w Sopocie uczniowie SP nr 3 zawalczyli o miano laureatów w finale krajowym konkursu. I stali się nimi!  Wręczenie dyplomów nastąpiło 16 października 2014 roku. Zdolni, twórczo myślący chojniczanie w nagrodę zaproszeni zostali na wycieczkę promem do Szwecji, gdzie zwiedzą Ośrodek Doświadczeń  i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.  Bardzo gratulujemy  im wielkiego sukcesu!

 
created & hosted by intensys.pl